Український інститут представив 5 кінопродюсерів в рамках Європейського кіноринку (EFM) 73-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. 

Про Європейський кіноринок

Європейський кіноринок є одним із найбільших кіноринків світу та входить до трійки топу професійних подій міжнародної кіноіндустрії. Протягом восьми днів близько 10 000 представників міжнародної кіно- та медіа-індустрії – насамперед продюсери, сейлз-агенти та дистриб’ютори – збираються разом, щоб шляхом нетворкінгу домовлятися про майбутню співпрацю. Кіноринок проходить паралельно з Берлінським міжнародним кінофестивалем (Берлінале), що входить до так званої «Великої п’ятірки» найпрестижніших кінофестивалів світу. 

Делегація

Учасників відібрала команда кіноринику з лонгіста, запропонованого Українським інститутом відповідно до вказаних критеріїв. 

До делегації увійшли Максим Асадчий, Денис Іванов, Максим Наконечний, Юлія Сінькевич та Вікторія Хоменко. У 2023 році EFM відбувся з 16 по 22 лютого. 

Обрані до делегації продюсери презентували свої проєкти міжнародній фаховій спільноті, а також мали можливість встановити цінні професійні контакти.

При формуванні лонг-ліста кандидатів на участь в продюсерській презентації Український інститут брав до уваги професійні якості та наявність копродукційних проєктів в розробці, а також вже підтверджені участі продюсерів в програмах кіноринку на основі даних від Berlinale Talents, Berlinale Co-Production Market та відбору на пітчинг Одеського міжнародного кінофестивалю. З метою надання можливостей для якомога ширшого кола представників української кіноспільноти, до довгого списку не увійшли продюсери, які протягом останніх 6 місяців були представлені в фокусах Українського інституту на міжнародних індустрійних майданчиках.  

«Обирати було непросто, усі кандидати – дуже сильні професіонали і відповідають вимогам відбору. Під час прийняття рішення ми також враховували, що деякі з запропонованих продюсерів будуть брати участь в інших програмах EFM та ринку копродукції»,

Про продюсерів

Презентація українських продюсерів на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю

Продюсер (Pronto Film). Маючи майже 20-річний досвід у виробництві кіно та телевізійної реклами, Максим є продюсером більш ніж 30 фільмів та серіалів. У його доробку «Папині Кросівки» Ольги Журби (2021, короткометражка), офіційна програма Локарно. Фільми в українському прокаті: «Толока» (2020), «Фокстер і Макс» (2019), «Поводир» (2014) та ін. Проекти у виробництві – «Утопія» Юрія Речинського (Одеський МКФ WiP), «Відбій повітряної тривоги!» Андрія Негрескула та «ПТСР» Максима Ксьонди. 

Презентація українських продюсерів на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю

Український продюсер, кінопрокатник, культурний менеджер, керівник кінокомпанії Arthouse Traffic, член Європейської кіноакадемії та Національної спілки кінематографістів України, засновник Одеського міжнародного кінофестивалю та «Чілдрен Кінофест». Серед фільмів у його продюсерському доробку – «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, «Донбас» Сергія Лозниці, «Цензорка» Петера Керекеша та «Носоріг» Олега Сенцова. Зараз він працює над новим фільмом Олега Сенцова «Кай» та стрічкою Наталки Ворожбит «Демони». 

Презентація українських продюсерів на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю

Один з творців незалежної продюсерської компанії Tabor, яка  знімає документальні, художні фільми, театральні п’єси, рекламні та соціальні відео, а також культурні волонтерські проекти. Режисерський повнометражний дебют Максима Наконечного «Бачення метелика» увійшов до конкурсної програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2022. 

Презентація українських продюсерів на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю

Кінопродюсерка (JS Films), кураторка фестивалів, співзасновниця та членкиня Наглядової ради Української кіноакадемії, членкиня Європейської кіноакадемії. З 2010 по 2020 рік – генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю. Продюсувала фільм «Я, Ніна» Марисі Нікітюк, співпродюсувала документальні фільми «Рідні» Віталія Манського (2016) та «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» (2019) Надії Парфан. Наразі працює над  фільмом «За кадром» Марини Степанської та  стрічкою «Леся Українка. Узлісся» Нани Джанелідзе. 

Презентація українських продюсерів на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю

Кінопродюсерка компанії Moon Man, працювала над багатьма фільмами, які здобули міжнародні нагороди. Зокрема, «Будинок зі скалок» Сімона Леренга Вільмонта («Найкраща режисерська робота» в конкурсній програмі World Cinema Documentary Competition кінофестивалю «Санденс»), «Назовні» Ольги Журби (головна нагорода на Human Rights Film Festival Berlin), «Стоп-Земля» Катерини Горностай («Кришталевий ведмідь» Берлінале). Наразі працює над фільмами «Стан» (робоча назва) Нікона Романченка та «Антонівка» Катерини Горностай.