Illuminate

Програма професійної мобільності для українських ілюстраторів, зазнована Українським інститутом у 2020 році.

Мета програми

Програма має на меті налагодити контакти з представниками ключових інституцій у сфері літератури та ключовими гравцями сектору, а також залучити фахову українську спільноту до актуальних подій світу.

Книжкових ілюстраторів Український інститут розглядає як гравців книговидавничого сектору з потенціалом до міжнародної співпраці та таких, які можуть покращити видимість України у сфері книжкового мистецтва.

Про програму

Назва програми походить від латинського слова illumino — освітлюю, прикрашаю, і нагадує про оздоблення рукописних книжок ілюстрованими композиціями, так званих illuminated manuscripts. Один з найвідоміших таких рукописів — Паризький псалтир — зберігається в Національній бібліотеці Франції в Парижі. В місті з давніми традиціями книжкового мистецтва в наші дні проходить Паризький книжковий салон Livre Paris.

Illuminate 2020

У 2020 в межах програми Illuminate п’ять українських ілюстраторок представили свої роботи в онлайн-програмі одного із найбільших літературних заходів світу – Франкфуртського книжкового ярмарку.

Учасниці програми:

  • Оксана Драчковська
  • Катерина Дідик
  • Романа Рубан
  • Поліна Дорошенко
  • Тетяна Загачевська-Цюпка.

Вони мали змогу познайомитися з представниками закордонних видавництв та інституцій, які співпрацюють з ілюстраторами книжок, презентувати свої портфоліо, обмінятися професійним досвідом із ілюстраторами з інших країн, а також взяти участь у низці майстер-класів та фахових дискусій.