«Музика в Україні: гармонія і стійкість»

«Музика в Україні: гармонія та стійкість» — збірка статей, ініційована Українським інститутом у співпраці з Київською муніципальною музичною академією імені Глієра. Ця ініціатива має на меті надати міжнародній музичній спільноті глибоке розуміння яскравої української музичної сцени.

Про збірку

Матеріали для серії статей старанно збиралися серед джазових кафедр музичних академій Києва та Харкова, музичних критиків, а також шановних партнерів у Польщі, зокрема європейського джазового журналу Jazz Forum та фундації Jazz po polsku. Уперше з часів незалежності України опублікована збірка статей про українську джазову музику англійською мовою.  

Збірка складається з умовних трьох блоків:

  1. Українська музична індустрія під час війни: 

Вивчаються ідеї класичної, джазової та основної музичної індустрії, щоб відстежити виклики, нові ініціативи та процеси, які розгорнулися з початку повномасштабного вторгнення Росії. 

2. Голоси українських музикантів: Роздуми про війну: 

Видатні українські музиканти, такі як Денніс Аду, Наталія Лєбєдєва, Роксана Смирнова та Міша Калінін, діляться своїми думками та досвідом, проливаючи світло на те, як вони орієнтуються та долають виклики в ці часи конфлікту. 

3. Українська джазова сцена: Ретроспектива: 

Пориньте в коріння джазу в Україні, яке сягає корінням у початок минулого століття. Незважаючи на нехтування та переслідування з боку радянського режиму, джаз в Україні знайшов свій унікальний шлях розвитку після здобуття країною незалежності. Досліджуйте видатних особистостей, ключові віхи в його еволюції, ключові події та трансформаційні процеси, які сформували історію джазу в Україні.

Збірку статей заплановано до публікації в одному з найзначніших джазових архівів Jazzinstitute Darmstadt у Німеччині, а згодом буде презентовано на ключових заходах. Ми запрошуємо міжнародні музичні медіа опублікувати ці тексти у ваших майбутніх виданнях, щоб зробити цей наратив більш доступним для широкої аудиторії в усьому світі.