Про проєкт

У 2022 році у партнерстві з Українським інститутом фестиваль ORF musikprotokoll представив виступи альтистки Катерини Супрун та композиторки Катерини Гривул. 

Про musikprotokoll

Musikprotokoll – фестивальна платформа для сучасної та експерементальної музики.

55-й фестиваль ORF musikprotokoll відбувся з 6 по 9 жовтня у Граці (Австрія) під девізомWhodentity”.

“Whodentity” — це вигадане слово, через яке musikprotokoll поставив за мету пролити світло на нагальні питання ідентичності. Хто такі «ми»? Як ми приписуємо ідентичності у нашому суспільстві? У 2022 році musikprotokoll після майже 55 років існування представив фестивальні прем’єри виключно композиторок. 

За участі українських музиканток Катерини Супрун (альт) та Катерини Гривул (електроніка) в рамках програми Musikprotokoll 2022 відбулося два концерти. Виступи транслювалися онлайн на австрійському національному радіо О1.

Про українських музиканток на musikprotokoll 2022

Катерина виконала свою першу роботу від початку повномасштабної війни “Земля” – це спроба висловити глибоку шану рідній країні, та водночас виразити глибокі особисті переживання. Музичним початком роботи був запис Катериною власного дихання під час нічної панічної атаки. Голос — один із основних інструментів композиторки. Катерина Гривул представить свою роботу у рамках програми фестивалю “Spacial Adventures”: митців платформи SHAPE+ знову запросили до футуристичного концертного залу Dom im Berg у серці Граца, де виконавці можуть скористатися звуковою системою Ambisonics. 

У 2019 році український струнний квартет Danapris відзначив прем’єру на musikprotokoll із сучасною українською музикою. Альтистка Катерина Супрун на початку повномасштабної війни була змушена залишити Україну. У березні вона випустила сольний альбом “Constellation”, який записувала в Києві під час пандемії коронавірусу. Це ніжна компіляція сучасної української музики, яка чекає своїх слухачів. 

Української музикантки на міжнародному музичному фестивалі Musikprotokoll
Української музикантки на міжнародному музичному фестивалі Musikprotokoll

Kateryna Suprun. Photos: (c) ORF musikprotokoll M. Gross