Програма ознайомчих візитів On the Ground
Український інститут започаткував програму ознайомчих візитів On the Ground для професіоналів у сфері культури (культурних менеджерів, кураторів, митців, критиків) та лідерів думок (письменників, журналістів, блогерів) з метою занурення в актуальний культурний та соціальний контекст України, заглиблення в її історію та культуру.
Про програму
Програма зосереджена на темі стійкості (resilience) України під час повномасштабного вторгнення. Учасники мають можливість спостерігати за тим, як українське суспільство відповідає на виклики сьогодення та знаходить успішні рішення навіть в умовах турбулентності.
Назва On the Ground підкреслює практичний досвід і реальне спостереження та взаємодію. Учасники знайомляться з Україною через відвідування культурних інституцій, таких як художні музеї, галереї, театри та інші, беруть участь у панельних дискусіях з експертами на професійні теми. У рамках програми організовуються зустрічі з ключовими державними інституціями, правозахисними та волонтерськими організаціями, а також учасники відвідують фахові нетворкінгові події.
Візити 2024 року
Друга делегація з Польщі
У жовтні Україну відвідає друга делегація польських журналістів, авторів та лідерів думок, візит якої організував Український інститут спільно з Центром діалогу ім. Мєрошевського.
Склад делегації:
- Яцек Свендер, журналіст, автор двомісячника «Książki. Magazyn do Czytania», тижневика «Polityka», інтернет-видання Dwutygodnik.com.
- Ольга Лозінська, кореспондентка Польського агентства друку.
- Агнешка Ліхнерович, репортерка Radio Tok FM, авторка програми Światopodgląd та співведуча подкасту «Rozumieć Ukrainę».
- Антоній Вишневський-Мішаль, кореспондент закордонного відділу Польського агентства друку, де допомагає висвітлювати війну в Україні серед інших тем.
- Антоніна Палярчик, журналістка тижневика Tygodnik Powszechny, для якого пише кореспонденції з війни в Україні.
- Ян Мікрута, журналіст Polsat TV, співавтор щоденного міжнародного журналу «Dzień na świecie» на каналі новин Polsat News.
- Антоній Міхнік, співзасновник Grupa ETC, редактор квартальника Glissando.
- Ганна Саншук, журналістка Vogue Polska (розділ культури та подкасти), Newsweek Polska (розділ Strefa Kultury), журнал Spotkania z Zabytkami і TV – Hala Odlotów на TVP Kultura. Також працює з культурними фестивалями.
Перша делегація з Польщі
У травні до України прибула перша делегація журналістів, публіцистів та політичних аналітиків з Польщі, візит якої був організований Українським інститутом спільно з Центром діалогу ім. Мєрошевського.
За час візиту учасники побували у Міністерстві закордонних справ, відвідали містечко Бородянка Київської області і побували на виставці в Українському домі, присвяченій підпільному протесту українців, які перебувають на тимчасово окупованих Росією територіях.
Також делегація польських публіцистів відвідала Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Кримську платформу, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Veteran Hub, Музей Ханенків.
До складу делегації увійшли:
- Міхал Шулджинський, заступник головного редактора видання Rzeczpospolita
- Бартломей Радзеєвський, президент і засновник аналітичного порталу Nowa Konfederacja
- Маріуш Ковальчик, журналіст порталу Press
- Томаш Терліковський, письменник, колумніст RMF
- Ян Лоренц, журналіст каналу Kanal Zero
Візити 2023 року
У 2023 році стартувала програма In Solidarity With Ukraine («Солідарні з Україною»), яку ініціював Український ПЕН спільно з Українським інститутом за підтримки Prague Civil Society Centre. За рік Україну відвідало 4 делегації з Італії, Іспанії, Нідерландів та Франції. В межах ініціативи 20 іноземних письменників, журналістів, публіцистів, культурних менеджерів та лідерів думок провели серію зустрічей із українськими культурними та правозахисними організаціями, військовими журналістами та митцями, відвідають деокуповані та прифронтові міста і села, які постраждали внаслідок війни Росії проти України.
Делегація з Італії
У вересні 2023 року до України прибула делегація італійських журналістів.
- Нона Міхелідзе, старша наукова співробітниця Інституту міжнародних відносин у Римі
- Паола Педуцці, журналістка медіа Il Foglio
- Крістіан Рокка, головний редактор Linkiesta
- Франческо Кямулера, директор фестивалю Una Montagna di Libri
- Давіде Марія Де Лука, редактор Domani Editoriale
Учасники зустрілися з представниками Міністерства закордонних справ України і Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим. Серед громадських та правозахисних організацій познайомилися з Центром громадянських свобод, Truth Hounds, Крим SOS. Спілкувалися з представниками Книжкового Арсеналу, Довженко-Центру, Національного художнього музею України, Музею Ханенків. Відвідали Мистецький Арсенал, Український Дім та Veteran Hub.
Делегація з Франції, Бельгії та Латвії
У листопаді 2023 року Україну відвідала делегація іноземних письменників і культурних діячів з Франції, Бельгії та Латвії.
- Деніс Пепіч, викладач та письменник
- Олів’є Трук, режисер та журналіст
- Олів’є Вебер, воєнний кореспондент
- Емманюель Каррер, автор статей та письменник
- Яніс Йоневс, волонтер і письменник
Делегація відвідала Харків, а також зустрілася з представниками Міністерства закордонних справ України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим та Кримської платформи. Серед культурних організацій познайомилися з діяльністю Книжкового Арсеналу, Довженко-Центру, Національного художнього музею України, Музею Ханенків. Відвідали Український Дім, Музей Ханенків, Суспільне Мовлення.
Крім того, учасники делегації взяли участь у публічній події “Республіка літератури. Французькі письменники в Харкові”.
Делегація з Іспанії
У грудні Український ПЕН та Український інститут прийняли делегацію іноземних письменників та культурних діячів з Іспанії:
- Вісент Парталь, редактор і засновник VilaWeb
- Ірене Ернандес Веласко, головна редакторка відділу культури El Confidencial
- Міріан Ґонсалес, журналістка
- Хосе Мануель Кахіґас, видавець та засновник Aviaz Publishing House
- Луїс Донсель, заступник редактора міжнародного відділу El País
Делегати познайомилися з історією та культурою Києва, відвідали Київщину та Чернігівщину.
Учасники зустрілися з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та представниками Кримської платформи. Серед культурних організацій познайомилися з діяльністю Довженко-Центру, Національного художнього музею України, Музею Ханенків. Відвідали Український Дім, Музей Ханенків, простір Veteran Hub.
Делегація з Нідерландів та Франції
Також у грудні 2023 року Україну відвідали нідерландські та французькі автори:
- Ліза Вейда, письменниця, режисерка та сценаристка
- Яап Схолтен, письменник та журналіст
- Манон Упхофф, мисткиня
- Флоріан Якобс, письменник
- Паскаль Брюкнер, французький філософ та письменник
Учасники зустрілися із представниками Кримської платформи. Серед культурних організацій познайомилися з діяльністю Книжкового Арсеналу, Довженко-Центру, Музею Ханенків, Національної академії мистецтв України та Veteran Hub.
Ліза Вейда, Яап Схолтен, Манон Упхофф, Флоріан Якобс взяли участь у публічній дискусії у просторі ПЕН, а Паскаль Брюкнер – у публічній розмові “Чи має Європа мужність протистояти новим диктатурам?” з президентом ПЕН та головним редактором UkraineWorld Володимиром Єрмоленком.