Дата

липень-грудень 2020 року

Місце

Франція

Виконавець

InMind

Автори

Ігор Гусєв

Про проєкт

Сприйняття України у Франції є частиною комплексного проєкту з вивчення сприйняття України та української культури за кордоном у ряді країн, визначених як пріоритетні та важливі у Стратегії Українського інституту на 2020-2024 рр.

Проєкт вперше досліджує ставлення та очікування іноземних аудиторій від України, її культури та можливостей співпраці, їхню обізнаність із сучасною культурою і культурною спадщиною України.

Дослідження здійснювалися методом глибинних експертних інтерв’ю з представниками іноземних інституцій у сфері культури, освіти, науки, громадянського суспільства, а також місцевої і центральної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, українського фахового середовища за кордоном та закордонними українцями.

Результати досліджень дозволили визначити найбільш затребувані формати проєктів культурної дипломатії на двосторонньому рівні та ефективніше розробляти плани роботи Українського інституту.

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Як сприймають Україну у Франції?

  • Сприйняття України широким загалом у Франції знаходиться під впливом французько-російських взаємовідносин і загального ставлення французів до Східної Європи, як до чогось однорідного, домінує переконання про належність українців до умовних східних слов’ян, де провідними є росіяни.
  • Затребуваність сучасного українського культурного продукту, на думку експертів, висока, адже французи люблять нове і незвичне, а також мають цікавість до Східної Європи. Головні очікування – це оригінальність, неповторність, відсутність академізму, але разом із тим високий рівень виконання.
  • Досвід співпраці з українською стороною виглядає епізодичним і спорадичним. Доволі сталий досвід співпраці спостерігається в українському фаховому середовищі і діаспорі, які на постійний основі проводять локальні події: невеликі концерти, виставки, кіноперегляди тощо.
  • Одним із позитивних прикладів співпраці виглядає робота з Центром Анни Київської, яка відбувається на постійній основі, а діяльність центру спрямована на широкий загал, що підвищує обізнаність і про цю історичну постать, і про Україну загалом.
  • У зв’язку з тим, що історичні теми, зокрема і радянського минулого, викликають зацікавленість серед французів через тісні контакти між Росією і Францією, варто було б виокремлювати/ демонструвати місце української культури із відповідними рефлексіями і переосмисленням.

Учасники презентації дослідження:

  • Ігор Гусєв – провідний аналітик в дослідницькій компанії InMind
  • Вадим Омельченко – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції
  • Тетяна Огаркова – докторка літературознавства (Франція), керівниця міжнародного відділу Український кризовий медіа-центр
  • Модератор — Алім Алієв – заступник генерального директора Український інститут

Переглянути презентацію