Дата

липень-грудень 2020 року

Місце

Німеччина 

Виконавець

InMind

Автори

Ігор Гусєв, Наталія Задерей

Про проєкт

Сприйняття України в Німеччині є частиною комплексного проєкту з вивчення сприйняття України та української культури за кордоном у ряді країн, визначених як пріоритетні та важливі у Стратегії Українського інституту на 2020-2024 рр.

Проєкт вперше досліджує ставлення та очікування іноземних аудиторій від України, її культури та можливостей співпраці, їхню обізнаність із сучасною культурою і культурною спадщиною України.

Дослідження здійснювалися методом глибинних експертних інтерв’ю з представниками іноземних інституцій у сфері культури, освіти, науки, громадянського суспільства, а також місцевої і центральної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, українського фахового середовища за кордоном та закордонними українцями.

Результати досліджень дозволили визначити найбільш затребувані формати проєктів культурної дипломатії на двосторонньому рівні та ефективніше розробляти плани роботи Українського інституту.

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Як сприймають Україну в Німеччині?

  • Експерти зазначають наявність цікавих культурних явищ сучасної України, з конкретними прикладами, і водночас визнають, що пересічні німці досі мало обізнані про українську культуру.
  • Асоціації експертів із Україною мають переважно позитивне забарвлення, проте у позитивних асоціаціях бракує конкретики, вони радше передають загальне відчуття від країни і людей. В той же час негативні асоціації пов’язані із конкретними явищами і подіями.
  • На думку опитаних експертів, наразі Україна володіє величезним культурним надбанням, але поки не може його належним чином презентувати. Тим не менше, експерти оптимістично налаштовані стосовно перспектив українського культурного продукту.
  • Більшість опитаних експертів переконана, що варто більше апелювати до актуальних персоналій і подій. Дієва культурна дипломатія не може ґрунтуватись переважно на аспектах минулого.
  • Існуючі формати співпраці – фестивалі, концерти, зустрічі, обміни – уже створюють гарне підґрунтя для культурної взаємодії, але недоліком є спорадичний характер заходів.

Учасники презентації дослідження:

  • Ігор Гусєв – провідний аналітик в дослідницькій компанії InMind
  • Андрій Мельник – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Федеративній Республіці Німеччина Посольство України у ФРН
  • Наталія Попович – співзасновниця Український кризовий медіа-центр та Української академії лідерства, засновниця One Philosophy Group
  • Андреас Умланд – доктор філософії, старший експерт Ukrainian Institute for the Future у Києві
  • Модераторка – Надія Коваль, завідувачка інформаційно-аналітичного відділу Український інститут

Переглянути презентацію