Публічна програма Українського павільйону на 60-й міжнародній мистецькій виставці Венеційській бієнале
Публічна програма Українського павільйону на 59-й міжнародній мистецькій виставці Венеційській бієнале
Фото – Денис Мельник. Для GAIA-24. Opera del mondo, композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко
Публічна програма зосереджена на темах Землі та Води – важливих символах, що репрезентують нагальні глобальні проблеми: досвід війни, екологічні катастрофи, забруднення води та повітря, міграція, вимушене переміщення, нерівність у продовольчій безпеці. У серії подій досліджуємо глибокий вплив цих проблем на культури в усьому світі та шукаємо рішення для сталого майбутнього
17 квітня, 2024
11:00 – 12:00 CET
Місце проведення: Ocean Space. Chiesa di San Lorenzo Castello 506
Дискусія. «Плисти крізь шторм: Реакція мистецтва на кризи»
Дискусія за участі Лії Достлєвої (художниця, культурна антропологиня, есеїстка), Андрія Достлєва (візуальний художник, куратор, дослідник фотографії, антропологічний ілюстратор), Вікторії Бавикіної, Макса Горбацького (куратори Українського павільйону), Віда Сімоніті (філософ, мистецтвознавець і викладач Ліверпульського університету)
Модераторка – Тетяна Філевська (креативна директорка Українського інституту)
Тема: про роль мистецтва в умовах війни, екологічних катастроф, міграції тощо. Як митці творчо реагують на буремні часи, формуючи наративи, спонукаючи до стійкості та роздумів про проблеми суспільства?
12:10-12:30 CET
Місце проведення: Ocean Space. Chiesa di San Lorenzo Castello 506
Follow the plants. Лекція-перформанс Алевтини Кахідзе
Українська мисткиня Алевтина Кахідзе цікавиться відносинами між рослинами та людьми. У перформативній лекції Follow the Plants вона розповість про своє дослідження стабільних рослинних систем, таких як степи та прерії. У цьому контексті вона вивчає вплив інвазійних рослин, які потрапили із інших місць і домінують над місцевими екосистемами та роль людини в цьому процесі. Після лекції відбудеться практичне заняття, під час якого учасники зможуть дослідити місцеві екосистеми.
18 квітня, 2024
16:45 CET
Місце проведення: Arsenale, Sale d’Armi, будівля А, 1-й поверх
Офіційне відкриття Українського павільйону на 60-й Венеційській бієнале Net Making
Net Making – це групова виставка, курована Вікторією Бавикіною та Максом Горбацьким, що спирається на практику колективного плетіння маскувальних сіток як метафору спільних горизонтальних дій. На виставці будуть представлені роботи Каті Бучацької, Андрія Достлєва та Лії Достлєвої, Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, Олександра Бурлаки, а також спільнот, з якими художники і художниці співпрацювали. Комісар проєкту – Міністерство культури та інформаційної політики України в особі заступника міністра з питань європейської інтеграції Тараса Шевченка.
Вхід вільний на усі події публічної програми. Реєстрація не потрібна.
Жовтень, 2024
У жовтні відбудеться другий блок публічної програми, який ще більше заглибить у теми Землі та Води.
- Земля: Мистецькі підходи до деколоніальних історій та стратегій
Дискусія про розмаїття глобальних підходів до деколонізації. Від перспектив корінних народів до постколоніальних наративів – ми розглянемо низку стратегій, спрямованих на переосмислення колоніальної спадщини. Разом дослідимо, як різні спільноти та рухи по всьому світу долають складнощі деколонізації та формують альтернативне майбутнє.
- Вода: Збитки для культури та глобальні загрози
Дискусія про культурні втрати та глобальні загрози, пов’язані з водою. Ми заглибимося у такі нагальні питання як забруднення води та повітря, міграція, вимушене переміщення та нерівність у продовольчій безпеці.
- GAIA-24. Opera del mondo, Роман Григорів та Ілля Разумейко, перформанс від Opera Aperta
Завершить публічну програму сучасна геоісторична опера та музична вистава, яка перетворить будівлю театру на храм Землі. GAIA-24 розпочалася з документування підриву Каховської ГЕС 6 червня 2023 року, переродившись згодом на оперу. Вона поєднує ландшафт, що трансформується, людське тіло і театральну сцену у відкритий музично-театральний процес-ритуал.
Тривалість: близько 90 хвилин
Точна дата показу ще не підтверджена, тож слідкуйте за новинами.
Про публічну програму
Публічна програма організована Українським інститутом у партнерстві з Українським павільйоном на 60-й Міжнародній художній виставці Венеційській бієнале, TBA 21, Ocean Space та лабораторією сучасної опери OPERA APERTA, за підтримки ініціативи Museums for Ukraine; проєкт здійснюється в рамках USAID/ENGAGE, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї громадської програми є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.