Cерія онлайн-дискусій про порятунок української спадщини під час війни

Онлайн-дискусії, присвячені українській спадщині. 

Про дискусії

У листопаді-грудні 2022 року Український інститут, ICOM UK (Британське відділення Міжнародної ради музеїв) та Ukrainian Institute London повли три онлайн-дискусії, присвячені українській спадщині.

Дискусії відбулися в межах серії ICOM UK Talks – Heritage in Crisis, що зосереджена на країнах, де культурна спадщина знищується чи пошкоджується внаслідок збройних конфліктів чи природних катастроф.

Детальна програма.

Дискусія 1

Пограбування української культурної спадщини та втрата експертизи.

Одна з тем цієї дискусії – роль Червоних списків Міжнародної ради музеїв у боротьбі з незаконною торгівлею культурними артефактами. 

Дискусія 2

Деколонізація української культурної спадщини.

У цій розмові розглянули, чому російські колоніальні наративи і далі присутні на Заході, та як фахівці з культурної спадщини можуть докластися до розвитку неупередженого наративу про Україну. Досліджували практичні кроки, які можна зробити, щоб українська культурна спадщина була належним чином каталогізована, описана та інтерпретована.

Дискусія 3

Виявлення та збирання української культурної спадщини.

Розмова зосереджена на виявленні та колекціонуванні культурної спадщини з України. Розглянули проблеми, пов’язані з ідентифікацією; значення збирання української культурної спадщини; як можна створювати колекції; і де знайти відповідну експертизу.