Український інститут оголошує конкурс
у програмі Extra Sound на участь у польському шоукейс-фестивалі Enea Spring Break, який відбудеться у Познані
з 23 по 25 квітня цього року.

Це — другий з чотирьох шоукейсів, з якими співпрацюватиме Український інститут у 2020 році. Восени українські делегації вирушать на Waves Vienna (Відень, Австрія) та Budapest Showcase Hub (Будапешт, Угорщина).

Extra Sound — довгострокова програма представлення українських музикантів та гуртів на міжнародних фестивалях, розроблена Українським інститутом. У 2020 році партнерами програми Extra Sound стали чотири великі європейські шоукейси: The Great Escape (Брайтон, Велика Британія), Spring Break (Познань, Польща), Waves Vienna (Відень, Австрія) та Budapest Showcase Hub (Будапешт, Угорщина).

Конкурс для українських виконавців на фестиваль Enea Spring Break 2020 триватиме до 24 лютого 2020 року. Enea Spring Break Showcase Festival and Conference — найбільший музичний фестиваль та конференція для фахівців музичного середовища Польщі, який відбувається навесні в польському місті Познань. Подія спрямована на представлення молодих музичних гуртів та виконавців впливовим експертам музичної індустрії та глядацькій аудиторії.

«Серед шоукейс-фестивалів, які ми обирали для програми Extra Sound, абсолютно логічно з'явилася Польща. По-перше, це стратегічний партнер України, по-друге, Польщафокусна країна діяльності Українського інституту. Та найголовнішеце велике поле можливостей для українських музикантів, яке потенційно може бути порталом на європейський ринок», — пояснює менеджерка музичних програм Українського інституту Світлана Ленченко.

Фестиваль Enea Spring Break 2020 включить в лайн-ап чотирьох українських виконавців та гуртів, обраних серед заявок, які надійдуть до Українського інституту. Представлення української делегації на фестивалі відбувається у партнерстві з незалежною музичною ініціативою Music Export Ukraine. Про важливість польського музичного ринку для України розповідає співзасновниця Music Export Ukraine Дарця Тарковська:

«Польський концертний ринок щороку відчутно зростає. Крім того, логістична близькість для турів та безвізовий режим між нашими країнами відкривають багато можливостей для наших артистів. Саме з метою підвищення їх потенціалу ми з Українським інститутом організуємо представлення української делегації та артистів на найбільшому шоукейс-фестивалі Польщі Enea Spring Break, на який щорічно приїжджає кілька десятків тисяч музичних прихильників та професійна музична спільнота».

Програма Extra Sound стартувала у січні прийомом заявок на міжнародний фестиваль The Great Escape (Великобританія). Переможців першого конкурсу британський фестиваль оголосить після 20 лютого 2020 року. Конкурси на осінні шоукейси будуть оголошені додатково.

Подробиці програми Extra Sound читайте тут.

Довідка
Enea Spring Break Showcase Festival — це міжнародний професійний шоукейс-фестиваль, який з 2014 року відбувається у м. Познань.

Music Export Ukraine — незалежна ініціатива, яка допомагає українським артистам встановлювати міжнародні контакти, популяризувати їхню творчість, розвивати кар'єру і талант на міжнародному рівні. Основними завданнями ініціативи є консультації артистів, організація проєктів колаборації, міжнародних програм обміну, а також організація єдиної музичної конференції, орієнтованої на експорт — Music Conference Ukraine.