Шоукейс-фестиваль jazzahead! – одна з найбільш великих та знакових джазових подій року у світі, що відбувається у Бремені (Німеччина).

Україна на jazzahead! 2024

Вже третій рік поспіль за ініціативи Українського інституту відбувається предcтавлення української сцени в межах jazzahead! – найбільшого у світі шоукейс-фестивалю, професійного ярмарку та конференції, що відбудеться 11-13 квітня у місті Бремен, Німеччина. Традиційно представимо український національний стенд та українську делегацію з 13 представників музичної індустрії. Уперше за багато років у шоукейс програмі візьмуть участь гурти з України: DZ’OB (UA), GANNA (UA/DE), O.N.E (PL/UA).

Українська програма на jazzahead! 2024

Український стенд JAZZ FROM UKRAINE – 6A42

11-13 квітня   

  • Українське прийняття 

12 квітня, 16:00-17:00 на українському стенді 6A42   

  • Виступи гуртів у шоукейс-програмі 

O.N.E. (PL-UA)   

11 квітня, 22:00, Kulturzentrum Schlachthof  

DZ’OB (UA)  

13 квітня, 18:30, Kulturzentrum Schlachthof  

Ganna (UA-DE)  

12 квітня, 21:30, Клубна ніч у Villa Sponte  

13 квітня, 20:45, Галле 7 (сцена 7.1)  

Слухайте плейлист від Українського інституту з виступами артистів.

Шоукейс програма

DZ’OB  електроакустичний ансамбль з Дніпра, який поєднує джаз, класичну та сучасну електронну музику, таку як IDM, техно та дабстеп, у власній еклектронній інтерпретації. Ансамбль був заснований у 2014 році, до його складу входять Василь Старшинов (гобой), Олексій Старшинов (фагот), Ірина Лі (скрипка), Олексій Бадін (віолончель) та Андрій Яровий (перкусія / електроніка). Ансамбль презентує свій новий альбом The Playground, реліз якого заплановано на осінь 2024 року.   

Ukraine at the showcase festival jazzahead!

«DZ’OB… виконують дивовижний гібрид класичної та авангардної танцювальної музики», – пише The Guardian. 

Ganna – це мультинаціональний етно-квінтет з Берліна, згуртований довкола української співачки та композиторки Ганни Гринівої. З 2014 року GANNA виконує інтерпретації старовинних українських народних пісень, натхненні фольклорними подорожами Ганни Гринівої до різних регіонів України. Учасники гурту вносять свій вклад завдяки різним культурним традиціям і допомагають розкрити красу старовинних пісень: Повель Відестранд зі Швеції (фортепіано), Улі Кемпендорф (тенор-саксофон) і Том Беркманн (контрабас) з Німеччини, Матіас Руппніг з Австрії (барабани).

Ukraine at the showcase festival jazzahead!

«HOME, безумовно, альбом року – гострий, зворушливий, потужний, майстерно заспіваний і зіграний!» – Ульріх Хаберсетцер, радіо DLF Kultur (DE, 2022) 

O.N.E. – перший польсько-український жіночий інструментальний джазовий гурт. Як акустичний квартет, вони поєднують ліризм і пісенність з дикою і безкомпромісною енергією фрі-джазу. Моня Муц (альт-саксофон), Каміла Драбек (контрабас), Патриція Вибранчик (ударні) та Катерина Зяблюк (фортепіано) – яскраві представниці молодого покоління музикантів польської імпровізаційної сцени.

Ukraine at the showcase festival jazzahead!

Перший альбом One (2020) був номінований на премію FRYDERYK, отримав джазовий Оскар на Grand Prix Jazz Melomani Gala у категорії Jazz Hope і переміг в опитуванні читачів Jazz Forum у тій же категорії. 

Українська делегація на jazzahead! 2024

  • Олексій Бадін, музикант шоу-кейсу, менеджер ансамблю DZ’OB  
  • Ганна Гриніва, музикантка шоу-кейсу, менеджерка ансамблю Ganna 
  • Катерина Зяблюк, музикантка шоу-кейсу, гурт О.N.Е., композиторка, головна редакторка музичного медіа Meloport 
  • Олексій Коган, радіоведучий, арт-директор Leopolis Jazz Fest  
  • Мар’яна Бондаренко, керівниця напряму «Музика» Українського інституту
  • Дмитро Савків, директор 32 jazz club у Києві, засновник MayDay Art Foundation
  • Артур Ямпольський, арт-директор 32 jazz club у Києві  
  • Юлія Струк, арт-менеджерка джазового клубу “Джем” у Рівному, керівниця Art Jazz School
  • Тамара Лукашева, вокалістка, композиторк
  • Лаура Марті, вокалістка, лідерка гурту
  • Ігор Осипов, гітарист, композитор і продюсер
  • Аркадій Мітник, джазовий фотограф
  • Віктор Овчинніков, букінг-менеджер Leopolis Jazz Fest
  • Олена Бур-Москаленко, засновниця спільноти українських митців (музикантів) (KUM – Niedersachsen)
  • Володимир Прихожай, композитор, піаніст, аранжувальник, представник KUM_NDS
  • Ольга Ковалевська, директорка агенції та медіа Urban Lys 

Україна на jazzahead! 2023

У 2023 році Україна вдруге була офіційно представлена  з національним стендом, виставкою «Українські джазмени на війні», панельною дискусією в рамках конференції, а також 13 українськими делегатами, які знайомили глядачів з українською джазовою сценою.

Слухайте музику українських делегатів на YouTube.

  • 27-30 квітня 

«Джаз з України» – стенд B602   

Виставка «Українські джазмени на війні» (стенд 6B02)   

«Українські джазмени на війні» – це фотопроєкт, що розповідає про відомих джазових музикантів, які зі зброєю в руках стали до лав Збройних Сил України. Серед них Володимир Ліхошва, Олександр Лебеденко, Марк Токар, Данило Вінаріков, Олександр Ремез та інші. У проєкті представлені фотографії музикантів: одна  – з довоєнного життя з концертами та фестивалями, інша – з теперішнього воєнного життя. Досліджуючи історію кожного з музикантів, ви також можете послухати їхню музику за допомогою QR-кодів.   

Проєкт ініційований Українським інститутом та реалізований у партнерстві з Jazzography.in.ua. 

  • П’ятниця, 28.04. 14.45 – 15:30    

Подіумна дискусія «Еволюція української джазової сцени (від 1992 року до сьогодення): Шлях до світової джазової спільноти. Сучасний стан музичної індустрії в Україні в умовах війни».   

Учасники:   

  • Олексій Коган (радіоведучий, арт-директор Leopolis Jazz Fest)  
  • Віктор Овчинніков (букінг-менеджер Leopolis Jazz Fest)  
  • Катерина Зяблюк (джазова піаністка, журналістка у Meloport) 
  • Мар’яна Бондаренко ( менеджерка джазових програм в Українському інституті)

Подіумна дискусія та Q&A висвітлить реалії, а також видатні риси та особистості сучасної української джазової сцени. Поговоримо про нові можливості співпраці для музикантів, фестивалів, джазових майданчиків, інституцій тощо, а також про актуальний стан музичної індустрії в Україні в умовах війни. 

Субота, 29.04 о 17:00   

Польсько-українське прийняття на стендах 6B02 та 6B08. 

Запрошуємо долучитися міжнародну фахову спільноту та зустрітися з українськими делегатами – представниками української музичної індустрії та дізнатися все, що вас цікавить про українську джазову сцену та можливості співпраці. 

Україна на міжнародному джазовому шоукейс-фестивалі jazzahead!
Україна на міжнародному джазовому шоукейс-фестивалі jazzahead!
Україна на міжнародному джазовому шоукейс-фестивалі jazzahead!
Україна на міжнародному джазовому шоукейс-фестивалі jazzahead!
Україна на міжнародному джазовому шоукейс-фестивалі jazzahead!

Глава Міністерства культури Німеччини Клаудія Рот відвідала виставку “Українські джазмени на війні”. Фото – Аркадій Митник

  • Олексій Коган

Радіожурналіст, продюсер і арт-директор продюсерського центру Jazz in Kiev, арт-директор фестивалю Leopolis Jazz Fest. Отримав найвищу культурну нагороду Польщі – Орден за заслуги перед польською культурою. З 1991 року провів понад 10 000 радіопрограм на радіостанціях Промінь, Континент, Nostalgie, Supernova, Music Radio, Era FM та онлайн-радіо Aristocrats, Old Fashioned Radio. Зараз працює над джазовою радіопрограмою «Година меломана» на радіо «Промінь».  

  • Віктор Овчинніков 

Букінг та програмний менеджер Leopolis Jazz Fest, який є одним з найбільших і найвідоміших open-air джазових фестивалів у Східній Європі.  

  • Мар’яна Бондаренко 

Менеджерка джазових програм Українського інституту в Києві, ініціаторка першого національного українського стенду на jazzahead!. 

  • Ганна Гриніва

Українська співачка та композиторка, що мешкає в Берліні. З 2014 року поєднує переосмислення старовинних українських народних пісень з імпровізаційною музикою та джазом зі своїм етно-джазовим квінтетом GANNA, а також із сольними виступами. Сьогодні її вважають «однією з найбільш вражаючих співачок і музикантів європейської джазової та світової музичної сцени» (Мір’ям Джесса, ORF). Її новий альбом HOME був відзначений музичною пресою як «альбом 2022 року» (Ульріх Хаберсетцер, DLF Kultur) та «джазова подія року» (Роланд Шпігель, Bayerischer Rundfunk). 

  • Катерина Зяблюк

Піаністка, імпровізаторка, композиторка, співзасновниця Meloport – українського медіа про імпровізовану музику. У своїй творчості цікавиться поєднанням композиції та вільної імпровізації, використовуючи елементи традиційної музики та досліджуючи культурно-історичну спадщину своєї батьківщини. 

  • Андрій Показ

Піаніст та композитор, професор Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової, лідер одеського гурту Pokaz Trio

Слухати: YouTube Spotify 

  • Анастасія Показ

Має досвід роботи джазовою промоутеркою, креативною директоркою, менеджеркою та джазовою співачкою в Одесі. Наразі мешкає в Берліні, працює креативною продюсеркою та частиною комунікаційної команди XJAZZ! FESTIVAL Berlin. Зараз продюсує аудіо-візуальний мультижанровий проект «RAY», у якому беруть участь українські та німецькі музиканти, а також відома команда сучасного балету з України «Apache Crew».  

Українсько-німецька джазова співачка, композиторка та бенд-лідерка. Лауреатка Jazz Prize City Cologne 2018, WDR Jazz Prise 2021 у категорії композиція.    

Джазова, етно- та поп-співачка, композиторка, актриса та модель. Отримала звання «Співачка року» за версією «ELLE Style Awards». Її проєкт SHINE був номінований на «Проєкт року».  У 2022 році отримала Гран-прі на міжнародному конкурсі «Ladies Jazz» у Польщі.   

  • Володимир Камінський 

Персональний менеджер Лаури Марті. Працював продакшн-менеджером Leopolis Jazz Fest, є співзасновником агенції Jazz in Kiev та однойменного фестивалю.  

Аркадій Мітнік виріс у Києві, останні 28 років живе в Нідерландах. Будучи професійним джазовим фотографом, він бере активну участь у просуванні української джазової музики по всьому світу і підтримує тісні зв’язки з різноманітними музичними майданчиками та фестивалями в Україні.  

  • Ольга Ковалевська

Директорка музичної агенції Urban Lys, журналістка, арт-менеджерка

  • Наталія Другак

Комунікаційна менеджерка Українського інституту в Німеччині

Україна на міжнародному джазовому шоукейс-фестивалі jazzahead!

Україна на jazzahead! 2022

Україна була вперше представлена у повноцінному форматі у 2022 році. Український інститут став партнером фестивалю, аби розповісти якомога більше історій про Україну та її культуру.

Український інститут планував подію задовго до повномасштабного нападу росіян на територію України. Український інститут вдячний організаторам фестивалю за розуміння та підтримку у той час, коли музиканти та команда інституту змушена рятуватися від атак російської армії. Участь у фестивалі — це можливість для українських представників джазової сцени продовжити свою роботу та представляти українську культуру у світі навіть у такий тяжкий та темний для країни час. Наші голоси мають бути почутими. Український інститут вдячний партнерам та організаторам фестивалю, які підтримують боротьбу українців проти російських загарбників та дають можливість для представлення країни.

Українську програму в межах шоукейс-фестивалю jazzahead! організовано Українським інститутом у партнерстві з музичною агенцією «Урбан Лис».

29 квітня, 12.00-12.45, – презентація української джазової сцени, обговорення діяльності Українського інституту під час війни та плани на майбутнє, до діалогу також доєднаються представники фестивалю, музичних агентств та медіа. 

20.30 Вадим Неселовський з концертом авторської програми ‘Odesa — a musical walk through a legendary city’

21:15 виступ джазового квартету LELEKA. 

22.30 Вадим Неселовський з концертом авторської програми ‘Odesa — a musical walk through a legendary city’

Музиканти-учасники jazzahead! 2022

Вадим Неселовський

Наприкінці серпня 2020 року Вадим Неселовський провів три продюсерські дні в Sendesaal, щоб записати свою Одеську сюїту для випуску альбому. В Одесі Вадим Неселовський почав займатися класичним фортепіано. У 20 років він отримав можливість перейти до відомої музичної школи Берклі в Бостоні (США).

Неселовський став учасником гурту вібрафоніста Гері Бертона. Його дебютний сольний альбом «Весняна пісня» продюсував піаніст Фред Херш. Непересічний українець, який сьогодні їздить між США та Німеччиною, також був у студії композитора Джона Зорна.

Вадим Неселовський: “Я народився і виріс в Одесі, в Україні — у чудовому портовому місті на березі Чорного моря. Я знаю, що про Одесу чули майже всі, але мало хто знає про неї насправді. Хтось чув про це місто завдяки фільму Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», хтось знає його як батьківщину скрипаля Давида Ойстраха. Багато хто знає Одесу як дуже важливий центр єврейського життя початку 20 століття… У своєму новому проекті я хочу розповісти свою особисту історію про це місто. Мій новий твір перенесе слухача в уявну подорож моїм рідним містом, сповнену спогадами, історичними довідками та мріями…»

https://vadimneselovskyi.com

Leléka

Ще у 2018 році, коли Leléka виграла Міжнародну премію Burghausen Young Jazz Prize, відомий німецький журналіст Ральф Домбровський написав, що «якщо цьому гурту не вдасться пробитися, значить щось дуже пішло не так…» Цього року Leléka була номінована на Німецьку джазову премію як «Гурт року».

З берлінським фолк-джазовим гуртом Sonce u Serci музиканти представляють свій дебютний повноформатний альбом, демонструючи надзвичайно характерний стиль, яким вони зачаровують публіку. Укорінена в джазі, їхня музика виходить за межі як жанру, так і світу, охоплюючи українське коріння співачки Вікторії Лелеки і талант гурту до свободи імпровізації.

ВІКТОРІЯ ЛЕЛЕКА (UA) – вокал | ПОВЕЛЬ ВІДЕСТРАНД (SE) – фортепіано | ТОМАС КОЛАРЧИК (PL) – бас | ЯКОБ ХЕГНЕР (DE) – барабани

Streaming Soundcloud
leleka.de

Українська делегація на jazzahead шоукейс-фестивалі 2022

Україна на міжнародному джазовому шоукейс-фестивалі jazzahead!