Україна на jazzahead!

jazzahead – одна з найбільш великих та знакових джазових подій року у світі !

Про проєкт

Шоукейс-фестиваль jazzahead – одна з найбільш великих та знакових джазових подій року у світі.

Україна вперше представлена у повноцінному форматі у 2022 році. 

Український інститут став партнером фестивалю, аби розповісти якомога більше історій про Україну та її культуру.

Український інститут планував подію задовго до повномасштабного нападу росіян на територію України. Український інститут вдячний організаторам фестивалю за розуміння та підтримку у той час, коли музиканти та команда інституту змушена рятуватися від атак російської армії. Участь у фестивалі — це можливість для українських представників джазової сцени продовжити свою роботу та представляти українську культуру у світі навіть у такий тяжкий та темний для країни час. Наші голоси мають бути почутими. Український інститут вдячний партнерам та організаторам фестивалю, які підтримують боротьбу українців проти російських загарбників та дають можливість для представлення країни.

Українську програму в межах шоукейс-фестивалю jazzahead! організовано Українським інститутом у партнерстві з музичною агенцією «Урбан Лис».

Програма заходу 2022

У програмі фестивалю – серія зустрічей, подій та обговорень і, звичайно, виступи українських музикантів.

29 квітня, 12.00-12.45, – презентація української джазової сцени, обговорення діяльності Українського інституту під час війни та плани на майбутнє, до діалогу також доєднаються представники фестивалю, музичних агентств та медіа. 

20.30 Вадим Неселовський з концертом авторської програми ‘Odesa — a musical walk through a legendary city’

21:15 виступ джазового квартету LELEKA. 

22.30 Вадим Неселовський з концертом авторської програми ‘Odesa — a musical walk through a legendary city’

Музиканти-учасники jazzahead шоукейс-фестивалю 2022

Vadim Neselovskyi

Вадим Неселовський

Наприкінці серпня 2020 року Вадим Неселовський провів три продюсерські дні в Sendesaal, щоб записати свою Одеську сюїту для випуску альбому. В Одесі Вадим Неселовський почав займатися класичним фортепіано. У 20 років він отримав можливість перейти до відомої музичної школи Берклі в Бостоні (США).

Неселовський став учасником гурту вібрафоніста Гері Бертона. Його дебютний сольний альбом «Весняна пісня» продюсував піаніст Фред Херш. Непересічний українець, який сьогодні їздить між США та Німеччиною, також був у студії композитора Джона Зорна.

Вадим Неселовський: “Я народився і виріс в Одесі, в Україні — у чудовому портовому місті на березі Чорного моря. Я знаю, що про Одесу чули майже всі, але мало хто знає про неї насправді. Хтось чув про це місто завдяки фільму Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», хтось знає його як батьківщину скрипаля Давида Ойстраха. Багато хто знає Одесу як дуже важливий центр єврейського життя початку 20 століття… У своєму новому проекті я хочу розповісти свою особисту історію про це місто. Мій новий твір перенесе слухача в уявну подорож моїм рідним містом, сповнену спогадами, історичними довідками та мріями…»

https://vadimneselovskyi.com

Leléka

Ще у 2018 році, коли Leléka виграла Міжнародну премію Burghausen Young Jazz Prize, відомий німецький журналіст Ральф Домбровський написав, що «якщо цьому гурту не вдасться пробитися, значить щось дуже пішло не так…» Цього року Leléka була номінована на Німецьку джазову премію як «Гурт року».

З берлінським фолк-джазовим гуртом Sonce u Serci музиканти представляють свій дебютний повноформатний альбом, демонструючи надзвичайно характерний стиль, яким вони зачаровують публіку. Укорінена в джазі, їхня музика виходить за межі як жанру, так і світу, охоплюючи українське коріння співачки Вікторії Лелеки і талант гурту до свободи імпровізації.

ВІКТОРІЯ ЛЕЛЕКА (UA) – вокал | ПОВЕЛЬ ВІДЕСТРАНД (SE) – фортепіано | ТОМАС КОЛАРЧИК (PL) – бас | ЯКОБ ХЕГНЕР (DE) – барабани


Streaming Soundcloud
leleka.de

Українська делегація на jazzahead шоукейс-фестивалі 2022