Ukrainian Doc Preview — презентація українських документальних кінопроєктів

Ukrainian Doc Preview

Дорогі колеги та колежанки, друзі, подруги та всі, хто підтримують нас у цей складний момент. У звʼязку з повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України, наші команди ухвалили рішення перенести проведення Ukrainian Doc Preview до припинення війни в нашій державі. Після перемоги Ukrainian Doc Preview буде відновлено за першої ж можливості.

Ми дуже вдячні за подані заявки на шоукейс Ukrainian Doc Preview. Після відновлення нашої роботи, усі подані проєкти будуть автоматично зараховані як подані до реєстрації, і ми будемо їх розглядати. Також з моменту відновлення роботи можна буде оновити матеріали заявок.

Йдемо до перемоги України разом!

Бережіть себе.

Шоукейс Ukrainian Doc Preview — це щорічна презентація актуальних українських документальних кінопроєктів на стадії виробництва /поствиробництва відбірникам провідних міжнародних фестивалів та представникам сейлз-агенцій,  телемовників, стрімінгових платформ, кіноринків, фондів  та культурних інституцій.

Про програму

Програма відбудеться в рамках індустрійної платформи Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та включає в себе проведення воркшопів та індивідуальних/групових тренінгів-консультацій від іноземних експертів.  

Мета Ukrainian Doc Preview — створювати можливості для українських документалістів у сфері міжнародної співпраці, промоції та дистрибуції ще на етапі виробництва фільму, таким чином збільшуючи конкурентноспроможність українського кінопродукту на міжнародному ринку.

Ukrainian Doc Preview

  • знайомить міжнародних експертів з найкращими зразками українського сучасного кіно
  • сприяє залученню зовнішньої фахової експертизи до аналізу потенціалу українських кінопроєктів
  • розвиває професійні зв’язки українських кінематографістів та компетенції презентації проєктів закордонній фаховій аудиторії

Ми переконані, що фахові шоукейси — ефективний формат та дієвий інструмент культурної дипломатії, і успіхи попередніх проєктів-учасників Ukrainian Doc Preview це доводять. Ми раді, що вже третій рік поспіль Docudays UA виступає нашим надійним партнером і продовжує допомагати нам створювати можливості професійного розвитку для українських документалістів/-ок. Сподіваємося, що число 3 принесе нам удачу, і шоукейс нарешті пройде в живому форматі, як ми це планували від початку співпраці,

Умови відбору 2022

До 13 лютого 2022 року триває прийом заявок на участь в шоукейсі Ukrainian Doc Preview 2022. Автори щонайменше п’яти повнометражних документальних проєктів отримають можливість представити свої фільми міжнародним експертам. 

Ukrainian Doc Preview 2021

Учасниками програми у 2021 році стали п'ять фільмів

Ukrainian Doc Preview
Україна, Франція, Польща
 
режисерка: Аліса Коваленко
продюсер: Стефан Сіоан (East Roads Films)
ко-продюсери: Валерій Калмиков, Олексій Кобелєв (Trueman Production); Томаш Моравський (HAKA Films)
 
П’ять бунтівних підлітків шукають себе в маленьких містечках, що вмирають, на лінії фронту Донбасу. Вони мріють, протестують, борються із сірістю та нудьгою і порушують правила. Поки весь світ навколо них руйнується, шахти закриваються і війна триває, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, аби в їхньому житті нарешті щось сталося! Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник Валентин Щербачов запрошує їх взяти участь в унікальній експедиції-терапії і дає їм можливість уперше вирватися на свободу й відкрити нові горизонти в їхньому житті. Пункт призначення — Гімалаї…
Ukrainian Doc Preview

Україна, США

режисер: Олексій Радинський
продюсерка: Люба Кнорозок

 
Що таке Земля? Що таке людство? Що таке сонячна система? Ким насправді є Флоріан Юр’єв? Чому він побудував «Літаючу тарілку» у Києві? Чи зможемо ми в майбутньому використовувати її за призначенням? Наш фільм має справу з питаннями, що виникають навколо легендарного київського архітектора Флоріана Юр’єва. Цей проект є повнометражним продовженням фільму «Колір фасаду: синій», що мав міжнародну прем’єру на фестивалі в Оберхаузені і отримав кілька призів глядацьких симпатій на кінофестивалях.
Ukrainian Doc Preview

Україна

режисерка: Марія Стоянова
продюсер(к)и: Аліна Горлова, Максим Наконечний (Tabor)

 
Батько режисерки, фігурист колись усесвітньо відомого українського ансамблю «Балет на льоду», гастролював за кордоном, знімаючи своє життя на камеру в часи Перебудови. Сьогодні Марія відкриває його аматорський архів, щоб побачити західну утопію очима пізньорадянської людини та розпочати з нею особистий діалог. 15 відеокасет, 1986–1994 роки. Досвід подорожей і захоплень. Народження доньки. Розпад СРСР. Завершення кар’єри і зйомок. Крах утопій. «Фрагменти льоду» — це подорож-дорослішання для суспільства, для батька і для дочки. Подорож, яка досі триває.

Ukrainian Doc Preview

Україна

режисер: Єва Нейман
продюсер(к)и: Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна (MaGiKa Film)

Фільм документує життя одного з найдавніших і найбільших базарів Європи. Пристрасті по обидва боки прилавків, сни вантажників, таємні мрії продавчинь риби… Роздумами про світобудову та сенс життя ділиться базарна охорона й очільник барахолки. Що було, що є, що буде — ромські передбачення, «дуже точна вага» й щедрі порції на пробу. На Привозі представлено всі прошарки міського населення. Представлено й виявлено! Сюди приходять усі, і кожен знаходить щось для себе. Хто шукає див чи метаморфоз — змін долі, людської душі, часу, — теж не піде з порожніми руками.

Ukrainian Doc Preview

Україна, Словаччина

режисер: Ігор Іванько
продюсер(к)и: Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Ігор Іванько (Burlaka Films)
ко-продюсер: Петер Керекес (Peter Kerekes Films)

Видатний радянський та український кінооператор Леонід Бурлака, що працював на Одеській кіностудії із середини шістдесятих, раптово почав утрачати пам’ять внаслідок хвороби Альцгеймера. У цей же час його онук Ігор, також кінооператор, знайшов закинуту й суттєво пошкоджену частину дідового фотоархіву: знімки, які дід зробив іще молодим оператором, який тільки починав будувати кар’єру в часи хрущовської Відлиги. Зрозумівши, що майже нічого не знає про діда, Ігор починає шукати будь-що, що бодай трохи пролило б світло на Леоніда та його шлях. Ігор переосмислює вплив радянської кіноіндустрії на його сім’ю та на країну в цілому й знаходить ті ниточки, що поєднують його з дідом. Проте час іде невпинно: дуже скоро Леонід перестане впізнавати свого онука.

Результати програми 2021

Фільми представили 36 європейським експертам.  Загалом подія зібрала близько ста акредитованих учасників та учасниць.  

Серед досягнень учасників:  

Current Time TV Postproduction Award у $2000 для постпродакшену фільму отримав проєкт «Експедиція 49». Нагороду East Silver Caravan Award від Інституту документального кіно на підтримку розповсюдження стрічки на міжнародних кінофестивалях протягом одного року отримала команда фільму «Фрагменти льоду». Sunny Side of the Doc Award, тобто  акредитацію на один з найбільших міжнародних кіноринків Європи Sunny Side of the Doc (Франція), отримав проєкт «Свідки Флоріана».  

Ukrainian Doc Preview 2020

Учасниками програми у 2020 році стали шість фільмів

  • «Ельфова вежа» (реж. Поліна Кельм, прод. Геннадій Кофман, Мирослав Дембінський)
  • «Залізні метелики» (реж. Роман Любий, прод. Марко Супрун, Андрій Котляр, Стефан Бандера)
  • «Перлина абсурду» (реж. Олександра Чуприна, прод. Ельміра Асадова)
  • «Плай. Шлях через гори» (реж. Єва Джишиашвілі, прод. Оксана Іванюк)
  • «Сіль з Бонневілю» (реж. Семен Мозговий, прод. Тарас Босак, Артем Колюбаєв, Максим Лещанка, Антон Хильман)
  • «Щоденник нареченої Христа» (реж. Марта Смеречинська, прод. Наталія Лібет) 

Результати програми 2020

Проєкти презентували експертам з 16-ти країн.

Серед них представники провідних міжнародних кінофестивалів IDFA, DocAviv IDFF, goEast, Beldocs IDFF, Karlovy Vary International Film Festival, Sheffield Doc/Fest, One World Prague, RIDM Festival, Hot Docs Canadian International Documentary Festival, RIDM Festival, Jihlava IDFF, Visions du Reél.  

Серед успіхів учасників:

Фільм «Ельфова вежа» взяв участь у Cannes Docs — Marche du Film Festival de Cannes за підтримки міжнародного фестивалю ІDFA. А також отримав дві нагороди в секції Beldocs in Progress на кінофестивалі Beldocs у Сербії.

Проєкт «Залізні метелики» отримав грошовий приз від міжнародного телеканалу Current Time TV. Фільм також представили на міжнародному кіноринку у Франції SunnySide of the Doc. Команда проєкту увійшла до складу української делегації на міжнародному фестивалі IDFA 2021. 

Фільм «Плай. Шлях через гори» отримав підтримку польської платформи Pitch the Doc. «Щоденник нареченої Христа» відзначили нагородою на Baltic Sea Forum, East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Цей проєкт також презентували на Marché du Film – Festival de Cannes в рамках секції Cannes Docs 2020. Фільм «Сіль з Бонневілю» представили на міжнародному кіноринку у Франції Sunny Side of the Doc, номінація на Silver Eye Award в рамках Ji.hlava International Documentary Film Festival.