«Work in progress: Screen Ukraine» на Sheffield DocFest

Про проєкт

Sheffield DocFest — найбільший у Великій Британії та третій за величиною у світі фестиваль документального кіно. У 2022 році три українські команди представили свої повнометражні стрічки на стадії (пост) виробництва та презентували Україну і її культуру.

Представники Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Український інститут та Sheffield DocFest обрали три проєкти, команди яких отримали:
– участь у презентації проєктів на індустрійних заходах Sheffield DocFest: до події долучаться провідні експерти у сфері кіно та дистрибʼюції
– тренінг із пітчингу (перед подією)
– покриття витрат на подорож 2 представників команди
– допомогу в отриманні візи
– акредитацію для 2 представників команди на фестиваль Sheffield DocFest

Презентація українських кінопроєктів відбулася за підтримки British Council та Українського інституту в рамках Сезону культури Велика Британія/Україна.

Відібрані проєкти на подію Works-in-Progress:

На Sheffield DocFest презентують найактуальніше українське документальне кіно

Фрагменти льоду 

Режисерка: Марія Стоянова

Продюсер(к)и: Аліна Горлова, Максим Наконечний

Батько режисерки, (пост)радянський фігурист ансамблю «Балет на льоду», гастролював і знімав життя в капіталістичних країнах та вдома на зламі 80/90-х років. Перевідкриття його VHS-архіву означає дорослішання. В процесі, можна мати ілюзії щодо бажаного місця призначення, але не лишається сумнівів щодо того, від чого хочеш втекти.

На Sheffield DocFest презентують найактуальніше українське документальне кіно

Залізні метелики

Режисер: Роман Любий

Продюсер(к)и: Андрій Котляр, Володимир Тихий, Девід Арматі Лехнер, Ізабель Бертолоне, Міла Жлуктенко

Шрапнель у формі метелика, знайдена в тілі пілота рейсу MH17, вказує на державу, відповідальну за скоєння досі не покараного воєнного злочину. «Залізні метелики» — гібридний документальний фільм, що досліджує різні шари довкола збиття літака MH17 на сході України у 2014 році.

На Sheffield DocFest презентують найактуальніше українське документальне кіно

Експедиція 49
Режисерка: Аліса Коваленко.

Продюсер(к)и: Валерій Калмиков, Олексій Кобелєв, Стефан Сіохан,Томек Моравський, Кася Кучинська

Підлітковий пригодницький документальний фільм, що розповідає про пригоди пʼятьох грайливих українських дітей, які понад половину юності були змушені провести на фронті єдиної гарячої війни в Європі. Шахти їхніх батьків зачиняються, а підлітки задихаються, шукаючи виходу в зовнішній світ. Одного дня старий чоловік пропонує їм можливість дійти до найвищих гір у світі — Гімалаїв.