EXTRA SOUND

Представлення України на музичних шоукейсах світу

EXTRA SOUND — розроблена Українським інститутом програма, яка представляє українських музикантів на ключових подіях міжнародної музичної індустрії.

Про програму

Для музикантів шоукейси стають місцем зустрічі з впливовими букінг-агентами, менеджерами музичних фестивалів, редакторами музичних видань, керівниками лейблів, які шукають нові імена та перспективні музичні проєкти.

Мета програми:

 • посилення присутності України в міжнародній музичній спільноті через участь українських колективів у музичних подіях світу;
 • співпраця з іншими фахівцями галузі всередині країни та за кордоном;
 • представлення української творчості на провідних музичних шоукейс-фестивалях у країнах діяльності Українського інституту.

Учасники шоукейсів від України обираються фестивалем-партнером спільно з Українським інститутом. Залежно від формату та програми фестивалю, відбір музикантів здійснюється за відкритим конкурсом або з переліку Музичного каталогу 2020-2022, створеного Українським інститутом. Програма реалізується шляхом співпраці з ключовими міжнародними джазовими шоукейсами та фестивалями. EXTRA SOUND складається з трьох музичних напрямків: мейнстрім, джаз і академічна музика.

Музиканти, обрані для участі, презентують свої актуальні програми, мають можливість долучитися до міжнародних фестивалі та представити свою музику, отримати нові контакти для подальшої взаємодії з закордонними музикантами, співпраці з міжнародними експертами, представниками медіа та розвитку свого творчого і професійного потенціалу.

Результати відбору c/o pop 2023

Переможці відбору на участь у міжнародному музичному фестивалі c/o pop!

KEBU – сценічний псевдонім і нік-нейм вокалістки з Києва Марії Кебуладзе. Музикантуа зазвичай створює музику в колаборації з іншими музикантами й продюсерами. Музика проєкту змішує в собі різні звучання та жанри у пошуках нових поєднань.

Kurs Valut – музичний EBM/synth-pop проєкт із Дніпра, заснований Євгеном Гордєєвим у 2017.

Disappeared Completely – український музичний гурт, заснований в 2016 році. Працюють в жанрі альтернативна музика в стилі інді-поп, тріп-хоп.

Партнер шоукейсу – Music Export Ukraine.

Представлення на фестивалі c/o Pop в рамках програми Extra Sound відбувається у партнерстві з Goethe-Institut та Open Society Foundations.

Про c/o Pop  фестиваль

c/o Pop – музичний фестиваль, що проходить у місті Кельн, Німеччина, щорічно збирає близько 30 тисяч відвідувачів. Під час фестивалю Кельн перетворюється на столицю танцювальної музики з усього світу. Окрім шоукейсів та концертів, відбудеться конференція для фахівців музичної індустрії. 

Прийом заявок на відкритий відбір на участь триває до 20 січня 2023 р. Публічне оголошення результатів відбудеться на офіційному сайті та сторінках Українського інституту в соціальних мережах не пізніше 15 лютого 2023 р.  

Подати заявки мають право громадяни України, які є: музичними виконавцями, представниками музичних гуртів, музичними менеджерами. Заявка може бути подана як від фізичної особи, так і від юридичної особи, яка представляє інтереси конкретних фізичних осіб. 

Форма заявки знаходиться за посиланням. Будь ласка, заповнюйте відповіді українською та англійською мовами. Переконайтеся, що усі посилання мають відкритий доступ. 

Дедлайн заповнення: 20 січня 2023 р. 

 

Заявники повинні відповідати таким технічним критеріям 

 • діяльність та позиція заявників не суперечить принципам і цінностям Українського інституту;  
 • усі учасники гурту/виконавці досягли повноліття;  
 • усі учасники гурту/виконавці мають українське громадянство та проживають в Україні.  
 • володіння англійською мовою на рівні B2 або вище;  
 • мають підтверджений досвід музичної діяльності;   
 • надали скан-копію паспорту та довідку про відсутність непрямих та опосередкованих контактів із представниками держави-агресора Російською Федерацією та Республіки Білорусь 
 • підтверджують готовність до публічної комунікації та представлення своїх практик під час участі у Заході.  

Заявки, які відповідають технічним критеріям, будуть оцінені за кваліфікаційними критеріями: 

 • Аплікант мав/мала хоча б один закордонний концерт за останні 3 роки.  
 • Аплікант має/мав контракт із закордонним або українським музичним лейблом.  
 • Аплікант мав/мала хоча б 2 публікації в закордонних медіа за останні 2 роки.  
 • Аплікант має професійну команду на вітчизняному ринку (менеджера/ агента/ букінг-менеджера).  
 • Аплікант має професійну команду із міжнародними контактами.  

Заявки, які відповідають хоча би двом з п’яти кваліфікаційних критеріїв, будуть передані на розгляд програмній команді c/o Pop для відбору учасників фестивалю. Оцінювання на відповідність кваліфікаційним критеріям здійснює фахівець програмного відділу Українського інституту спільно з партнером шоукейсу – Music Export Ukraine. 

Не допускаються до участі у конкурсному відборі музичні виконавці та фахівці сектору музики, які публічно підтримують чи підтримали у 2014 році тимчасову окупацію Кримського півострова та частину Донецької та Луганської областей чи порушили Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 р. № 367. А також у 2022 році повномасштабне вторгнення РФ в Україну 

Результати 2022

У 2022 році у межах програми Extra Sound українські музиканти представлені на 3 європейських шоукейс-фестивалях:

Reeperbahn Festival 2022

У 2022 році Україну на Reeperbahn Festival у Гамбурзі представили чотири гурти:

Love’n’Joy – тріо з Києва, яке грає у стилі психоделічного року. Заснований у 2016 році, цей колектив – один з найнайуспішніших українських концертних гуртів у світі, щороку грає сотні концертів по всій Європі. Переймаючи вплив золотого віку 60-х і 70-х років, британського попу та трипової фіходелії, їхня музика сприймається як подорож до «племінної колективної несвідомості» з великою кількістю гітар і хард-року.

Junket – імпровізаційне тріо з Києва, яке поєднує у своєму звучанні саксофон, флейту і вокал з електронними бітами. Гурт був заснований учасниками гурітв Atomic Simao та Point 2. Тріо грає в таких жанрах, як break-beat, funk, electro dub, minimal house та dnb, але примітною особливістю музикантів є те, що вони не грають заздалегідь заготовлені композиції, а створюють музику безпосередньо перед слухачем.

Krapka;KOMA – електронний жіночий гурт зі Львова. Іра Лобанок та Альона Коваленко разом продюсують та виконують музику на різноманітних інструментах, створюючи неповторне поєднання тріп-хопу, ню-джазу, інді-електроніки та соулу.

Tonka – музичний проект, заснований у Києві у 2018 році співачкою Оленою Карась та музичним продюсером Ярославом Татарченком, до яких згодом приєднався барабанщик Денис Швець. Прогресивний електронний інді поп-гурт майстерно поєднує свіже сучане звучання, нетривіальні експерименти та чіпку україномовну лірику.

Reeperbahn Festival — один із найбільш впливових європейських музичних шоукейсів. Щороку фестиваль збирає понад 250 гуртів та виконавців з усього світу, а також тисячі глядачів, музичних відбірників, критиків та інших представників індустрії.

Фестиваль відбувся 21-24 вересня 2022 року у Гамбурзі, Німеччина.

Waves Vienna 2022 

У межах програми Українського інституту Extra Sound три українські музичні гурти представили країну на шоукейс-фестивалі Waves Festival 2022 (Відень, Австрія), а також взяли участь у конференціях та нетворкінг-подіях фестивалю 8-10 вересня 2022 року.

Прийом заявок на відкритий відбір на участь у фестивалі Waves Festival 2022 тривав до 29 червня 2022 р.

Україну на міжнародному музичному фестивалі Waves Vienna 2022. 

представили три гурти:  

Ragapop – це тріо, до складу якого входять Руслана Хазіпова та Ганна Нікітіна з гурту Dakh Daughters і музикант Антон Очеретяний. Ідея гурту полягала в тому, щоб об’єднати все, що подобається кожному з учасників: мистецько-музичні перфоманси, музику пост-панку та lo-fi електроніку. Ragapop використовує тексти Івана Франка. У своїх синглах «Siasya» та «Gordosti» гурт переосмислює уривок «Царя Едіпа» в перекладі українського письменника. 

Kurs Valüt – це дует Євгена Гордєєва та Євгена Кас’яна із Дніпра, заснований у 2017 році. Гурт співає українською у стилі Minimal Wave. У текстах Kurs Valüt чимало згадок про культурні явища, шаблони та меми, які часто обговорюють в українських медіа та соціальних мережах. Аналогічні натяки є в музиці. Наприклад, у пісні 4533 використано звук голосування у Верховній Раді, а в пісні «Love inspektor» — звук зеленого світла київського світлофора. У пісні «Veselo» музиканти використали текст Павла Тичини, а в пісні «Kurs Valüt» — вірш Григорія Сковороди. 

Disappeared Completely – музичний інді-поп гурт, заснований у 2016 році. Після виходу альбому «Sea of Fallen Nests» у 2017 році музикантів високо оцінила закордонна аудиторія, і про них написали у низці відомих видань, зокрема «Rolling Stone» та «Men’s Health». За свій другий альбом «Contradictions» гурт був номінований на музичну премію від радіо Аристократи «Aprize Music Award».  

Цьогорічні представники з України поїдуть на фестиваль завдяки фандрейзинговій кампанії, організованій командою Waves Vienna. Зусиллями наших партнерів та усіх небайдужих вдалося зібрати суму, необхідну, аби повністю покрити всі витрати українських музикантів

Фото з виступів на Waves Vienna 2022

The Great Escape 2022

Завдяки програмі EXTRA SOUND Українського інституту в партнерстві з British Council Ukraine у межах Сезону культури Велика Британія/Україна 2022 став можливим гурту Krapka;KOMA на шоукейс-фестивалі The Great Escape 2022.

Партнери-фестивалі програми EXTRA SOUND підтримують Україну під час війни і роблять все можливе, аби українські музиканти продовжували займатися своїм покликанням і представляти країну у світі. Ми вдячні народу Великої Британії за надзвичайну підтримку та допомогу.

Команда фестивалю обрала гурт Krapka;KOMA з музичного каталогу, який створив Український інститут для представлення українських виконавців за кордоном. Krapka;KOMA – електронний жіночий гурт зі Львова. Іра Лобанок та Альона Коваленко разом продюсують та виконують музику на різноманітних інструментах, створюючи неповторне поєднання тріп-хопу, ню-джазу, інді-електроніки та соулу. Виступ гурту відбувся 12 травня 2022 року в клубі Zahara в місті Брайтон, Велика Британія.

The Great Escape — це музична конференція та шоукейс-фестиваль. Традиційно ця подія збирає більше 15 000 ключових представників музичної індустрії з усього світу та сприяє подальшому експорту молодих виконавців, пошуку потрібних контактів та налагодженню співробітництва між артистами та музичними стейкхолдерами. 

Результати 2021 року

У 2021 році EXTRA SOUND відбувся у партнерстві з House of Europe. Українські музиканти взяли участь у 4 європейських шоукейс-фестивалях:

Waves Vienna

Budapest Showcase Hub

Reeperbahn Festival

Katowice JazzArt Festival

Детальніше про результати 2021 року

У 2021 році Україну на міжнародному фестивалі Waves Vienna представили гурти:

Де: Відень, Австрія
Коли: 9-11 вересня 2021 року

Waves Vienna — провідна фахова подія сектору музики, що проходить у вересні у Відні. Щороку подія збирає більш ніж 10 000 відвідувачів, серед яких ключові делегати індустрії та впливові агенти сектору музики. Протягом трьох днів на локаціях фестивалю виступає близько 100 артистів з багатьох країн.  

На фестивалі Budapest Showcase Hub, який об’єднує музикантів та експертів індустрії з країн Східної Європи, Україну представили гурти:  

Де: Будапешт, Угорщина
Коли: 20-23 жовтня 2021 року

Budapest Showcase Hub — провідна музична подія, що збирає музикантів та експертів індустрії країн Східної Європи. 

Disappeared Completely: «Коли виступаєш у Будапешті і бачиш, як підспівують твої треки, коли читаєш в Instagram, що люди приїхали з інших країн, аби послухати наживо твою музику, коли просять не покидати сцену і зіграти на біс, можна відчувати дві речі: бажання продовжувати грати і випускати, бо є «для кого і де» та вдячність людям та організаціям, які зробили усе, щоб наш гурт поїхав у Будапешт та представив свою країну на міжнародному шоукейсі. Дякуємо усією командою Українському інституту за можливість та організацію! Дякуємо House of Europe та Music Export Ukraine за підтримку».

O. Official: «BUSH нам сподобався настільки, що хотіли б податися навіть повторно. Сам шоукейс допоміг нам розширити географію наших гастрольних гео-крапок. Було важливо почути хороший зворотний зв’язок на наш виступ та поспілкуватися з організаторами шоукейсу. Після концерту вони підійшли до нас та подякували за гарне шоу! Під час шоукейсу ми зрозуміли, що хочемо потрапити на європейський ринок і маємо достатній професійний рівень для цього».

На європейському шоукейс-фестивалі у Ріпербані Reeperbahn Festival Україна була вперше представлена офіційною делегацією. У фестивалі взяли участь гурти:  

Reeperbahn Festival — один із найвпливовіших європейських шоукейс-фестивалів, який проходить у Ріпербані — відомому районі Гамбурга. Щороку фестиваль збирає понад 250 гуртів та виконавців з усього світу, а також тисячі глядачів, музичних відбірників, критиків та інших представників індустрії. В рамках фестивалю відбуваються семінари, лекції, конференції та майстер-класи.  

FO SHO: «Ці три дні були супернасиченими: концерт, прогулянки, знайомства, інтерв’ю для медіа, живе спілкування з виконавцями з різних країн, а найголовніше — зв’язок з глядачами концерту. Ця поїздка надала нам можливість поглянути на музичну індустрії більш масштабно».   

THECASTLE: «Кожен день нашого перебування у Гамбурзі був сповнений враженнями та почуттям великої радості. Якби ж можна було зациклити ці кілька днів і залишитись там назавжди, забувши про все на світі! Дякуємо Українському інституту та House of Europe, що подарували нам магію!»  

У 2021 році Український інститут разом з фестивалем Katowice JazzArt Festival започаткували спеціальну програму – Extra Sound Ukrainian Jazz Showcase Programme. Окрім виступу українських джазових бенди, у рамках програми також відбувся нетворкінг за участі музичних експертів та фахових медіа. Україну представляли 2 гурти:  

Katowice JazzArt Festival проходить у польському місті Катовіце, який з 2015 року є Містом музики ЮНЕСКО та щорічно приймає 27 музичних фестивалів, включаючи відомі міжнародні музичні конкурси. Фестиваль відбувся у катовіцькому City of Gardens, культурному центрі, присвяченому фанкі-арт-шоу та музичним подіям, що відбуваються протягом року. У 2021 році Український інститут разом з фестивалем започаткував спеціальну програму – Extra Sound_Ukrainian Jazz Showcase Programme, у якій відбулись виступи 2 українських джазових бендів та нетворкінг за участі музичних експертів та фахових медіа.  

Крістіна Кірік, бенд-лідерка гурту KK4tet: “Шоукейс дав моєму гурту можливість зіграти перші міжнародні гастролі, ми отримали можливість презентувати дебютний альбом польській аудиторії, нас почули фахові спеціалісти з різних професійних медіа. Це розширило для нас горизонти, ми обмінялися контактами та потоваришували з представниками польської музичної сфери, отримали новий досвід виступу на міжнародній сцені, публіка дуже добре прийняла нас, це дало нам поштовх працювати ще, писати нову музику та робити більше концертів. Ми обмінялися контактами та потоваришували з такими польськими музикантами як: Jaromir Rusnak, Bartlomiej Dybel, Lukasz Jankowski; встановили зв”язок з такими представниками таких польських медіа як: Rafał Zbrzeski, Mery Zimny, Magdalena Fijalkowska”.  

Катерина Зяблюк:В липні 2021 року, разом з гуртом Rusnak/Zyabluk Quartet, ми виступили на шоукейсі Extra Sound Music Showcase в місті Катовіце, Польща. Це був наш перший шоукейс у цьому складі, тож для нас було дуже важливо зустрітися з журналістами, ведучими та іншими музикантами, щоб розвинути коло наших зв’язків. Здорово було спостерігати зустріч польських та українських музикантів – це гарний обмін культурного й життєвого досвіду, що кожному з нас потрібен для розвитку, як музичного так і світоглядного. Поїздка була продуктивною – більше людей почало цікавитися нашою музикою, нас запрошували на радіо-програми й після цього ми ще організували декілька концертів”.  

Результати 2020 року

На початку 2020 року Український інститут запустив довгострокову програму з представлення українських музикантів на ключових музичних подіях за кордоном — Extra Sound.

У 2020 році партнерами програми Extra Sound стали чотири великі європейські шоукейси: The Great Escape (Брайтон, Велика Британія), Spring Break (Познань, Польща), Waves Vienna (Відень, Австрія) та Budapest Showcase Hub (Будапешт, Угорщина).

У зв’язку з пандемією українські музиканти взяли участь в одному фестивалі з чотирьох запланованих — Waves Vienna, який відбувся онлайн.

Детальніше про результати 2020 року

На фестивалі було представлено шість українських музикантів і колективів:

 • FO SHO
 • Tik Tu
 • Dakh Daughters
 • The Castle
 • krapka KOMA
 • Tse Sho

“Завдяки тому, що Україна цьогоріч була фокусною країною, до нас було прикуто набагато більше уваги. Нашому гурту прийшло одразу декілька запитів на інтерв’ю від закордонних медіа, тому ми залюбки спілкувались із закордонними журналістами. Також у соцмережах значно зріс рівень позитивних відгуків про нашу музику після стріму на Waves Vienna. Ми дуже задоволені результатом шоукейсу!” — Бетелєхем Єндалє, гурт FO SHO.

“Україна продемонструвала надзвичайно потужну музичну спільноту. Всього лиш минулого року їхня делегація приїхала на фестиваль уперше, і чесно кажучи, ми трохи побоювалися одразу запрошувати їх як фокусну країну 2020. Але коли ми побачили список українських гуртів та рівень організації, який забезпечили команди Українського інституту та Music Export Ukraine, ми знали, що Україна буде зіркою нашої програми. У цій країні є безліч видатних музичних відкриттів!” — Томас Геєр, засновник та фестивальний директор Waves Festival. 

Також у рамках фестивалю під лозунгом «East meets West» відбулася конференція Waves Conference, на якій обговорювались нагальні питання та виклики музичного сектору. На спеціальній панелі конференції Ukrainian Business Mixer українські музичні фахівці провели 72 робочі зустрічі з ключовими іноземними фахівцями музичної індустрії, представниками музичних ЗМІ, промоутерами, організаторами фестивалів, керівниками музичних агенцій. 

“Я був уперше залучений до підготовки презентації про український музичний ринок для європейської аудиторії. Було дуже важливо розповісти, хто ми є і які можливості пропонує Україна. Завдяки стрімам я також почув багато нової музики, в яку хочеться заглибитись. Мав змогу поспілкуватися з менеджерами закордонних гуртів і сподіваюся, що допоміг їм по-справжньому відкрити для себе українську музичну індустрію”, — Олексій Бондаренко, музичний журналіст, головний редактор LiRoom.com.ua. 

Відео виступів на Waves Vienna 2020