EXTRA SOUND 2022

Прийом заявок триває

до 29 червня 2022 року

Про програму

EXTRA SOUND — розроблена Українським інститутом програма, яка представляє українських музикантів на ключових подіях міжнародної музичної індустрії.

Extra Sound 2022

У 2022 році у межах програми Extra Sound українські музиканти представлені на 3 європейських шоукейс-фестивалях:

Reeperbahn Festival 2022

У 2022 році Україну на Reeperbahn Festival у Гамбурзі представили чотири гурти:

Love’n’Joy – тріо з Києва, яке грає у стилі психоделічного року. Заснований у 2016 році, цей колектив – один з найнайуспішніших українських концертних гуртів у світі, щороку грає сотні концертів по всій Європі. Переймаючи вплив золотого віку 60-х і 70-х років, британського попу та трипової фіходелії, їхня музика сприймається як подорож до «племінної колективної несвідомості» з великою кількістю гітар і хард-року.

Junket – імпровізаційне тріо з Києва, яке поєднує у своєму звучанні саксофон, флейту і вокал з електронними бітами. Гурт був заснований учасниками гурітв Atomic Simao та Point 2. Тріо грає в таких жанрах, як break-beat, funk, electro dub, minimal house та dnb, але примітною особливістю музикантів є те, що вони не грають заздалегідь заготовлені композиції, а створюють музику безпосередньо перед слухачем.

Krapka;KOMA – електронний жіночий гурт зі Львова. Іра Лобанок та Альона Коваленко разом продюсують та виконують музику на різноманітних інструментах, створюючи неповторне поєднання тріп-хопу, ню-джазу, інді-електроніки та соулу.

Tonka – музичний проект, заснований у Києві у 2018 році співачкою Оленою Карась та музичним продюсером Ярославом Татарченком, до яких згодом приєднався барабанщик Денис Швець. Прогресивний електронний інді поп-гурт майстерно поєднує свіже сучане звучання, нетривіальні експерименти та чіпку україномовну лірику.

Reeperbahn Festival — один із найбільш впливових європейських музичних шоукейсів. Щороку фестиваль збирає понад 250 гуртів та виконавців з усього світу, а також тисячі глядачів, музичних відбірників, критиків та інших представників індустрії.

Фестиваль відбувся 21-24 вересня 2022 року у Гамбурзі, Німеччина.

Waves Vienna 2022 

У межах програми Українського інституту Extra Sound три українські музичні гурти представили країну на шоукейс-фестивалі Waves Festival 2022 (Відень, Австрія), а також взяли участь у конференціях та нетворкінг-подіях фестивалю 8-10 вересня 2022 року.

Прийом заявок на відкритий відбір на участь у фестивалі Waves Festival 2022 тривав до 29 червня 2022 р.

Україну на міжнародному музичному фестивалі Waves Vienna 2022. 

представили три гурти:  

Ragapop – це тріо, до складу якого входять Руслана Хазіпова та Ганна Нікітіна з гурту Dakh Daughters і музикант Антон Очеретяний. Ідея гурту полягала в тому, щоб об’єднати все, що подобається кожному з учасників: мистецько-музичні перфоманси, музику пост-панку та lo-fi електроніку. Ragapop використовує тексти Івана Франка. У своїх синглах «Siasya» та «Gordosti» гурт переосмислює уривок «Царя Едіпа» в перекладі українського письменника. 

Kurs Valüt – це дует Євгена Гордєєва та Євгена Кас’яна із Дніпра, заснований у 2017 році. Гурт співає українською у стилі Minimal Wave. У текстах Kurs Valüt чимало згадок про культурні явища, шаблони та меми, які часто обговорюють в українських медіа та соціальних мережах. Аналогічні натяки є в музиці. Наприклад, у пісні 4533 використано звук голосування у Верховній Раді, а в пісні «Love inspektor» — звук зеленого світла київського світлофора. У пісні «Veselo» музиканти використали текст Павла Тичини, а в пісні «Kurs Valüt» — вірш Григорія Сковороди. 

Disappeared Completely – музичний інді-поп гурт, заснований у 2016 році. Після виходу альбому «Sea of Fallen Nests» у 2017 році музикантів високо оцінила закордонна аудиторія, і про них написали у низці відомих видань, зокрема «Rolling Stone» та «Men’s Health». За свій другий альбом «Contradictions» гурт був номінований на музичну премію від радіо Аристократи «Aprize Music Award».  

Цьогорічні представники з України поїдуть на фестиваль завдяки фандрейзинговій кампанії, організованій командою Waves Vienna. Зусиллями наших партнерів та усіх небайдужих вдалося зібрати суму, необхідну, аби повністю покрити всі витрати українських музикантів

Фото з виступів на Waves Vienna 2022

The Great Escape 2022

Завдяки програмі EXTRA SOUND Українського інституту в партнерстві з British Council Ukraine у межах Сезону культури Велика Британія/Україна 2022 став можливим гурту Krapka;KOMA на шоукейс-фестивалі The Great Escape 2022.

Партнери-фестивалі програми EXTRA SOUND підтримують Україну під час війни і роблять все можливе, аби українські музиканти продовжували займатися своїм покликанням і представляти країну у світі. Ми вдячні народу Великої Британії за надзвичайну підтримку та допомогу.

Команда фестивалю обрала гурт Krapka;KOMA з музичного каталогу, який створив Український інститут для представлення українських виконавців за кордоном. Krapka;KOMA – електронний жіночий гурт зі Львова. Іра Лобанок та Альона Коваленко разом продюсують та виконують музику на різноманітних інструментах, створюючи неповторне поєднання тріп-хопу, ню-джазу, інді-електроніки та соулу. Виступ гурту відбувся 12 травня 2022 року в клубі Zahara в місті Брайтон, Велика Британія.

The Great Escape — це музична конференція та шоукейс-фестиваль. Традиційно ця подія збирає більше 15 000 ключових представників музичної індустрії з усього світу та сприяє подальшому експорту молодих виконавців, пошуку потрібних контактів та налагодженню співробітництва між артистами та музичними стейкхолдерами. 

Умови відбору 2022

Прийом заявок на відкритий відбір на участь у фестивалі Waves Festival 2022 розпочинається 6 червня 2022 р. і триватиме до 29 червня 2022 р. Публічне оголошення результатів відкритого відбору відбувається на офіційному сайті та сторінках Українського інституту в соціальних мережах не пізніше ніж 15 липня 2022 року.  

Після завершення строку подачі заявок відповідальна особа з Українського інституту передає заповнені заявки для оцінювання програмній команді Waves Vienna. 

Подати заявки на участь у відкритому відборі Українського інституту на участь у заході “Представлення сучасних українських музикантів на міжнародному музичному фестивалі Waves Vienna 2022” мають право громадяни України, які є:   

 • музичними виконавцями;  
 • представниками музичних гуртів;   
 • музичними менеджерами. 

Заявка може бути подана як від фізичної особи, так і від юридичної особи, яка представляє інтереси конкретних фізичних осіб, що підтверджується відповідними письмовими документами (договорами-дорученнями, договорами про співпрацю або іншими договорами тощо).  

 • діяльність та позиція заявників не суперечить принципам і цінностям Українського інституту;  
 • усі учасники гурту/виконавці досягли повноліття;  
 • усі учасники гурту/виконавці мають українське громадянство та проживають в Україні.  
 • володіння англійською мовою на рівні B2 або вище;  
 • мають підтверджений досвід музичної діяльності;   
 • надали скан-копію паспорту та довідки (Додаток 2);  
 • підтверджують готовність до публічної комунікації та представлення своїх практик під час участі у Заході.  

Крім того, взяти участь у відборі можна тільки за наявності у гуртів/виконавців сертифікату вакцинації проти COVID-19 вакциною, затвердженою у Австрії. 

Заявки, які не пройшли технічний відбір, не потрапляють на наступний етап відбору. Оцінювання заявок за технічними критеріями здійснює фахівець програмного відділу Українського інституту.

Заявки, які відповідають технічним критеріям, будуть оцінені за кваліфікаційними критеріями: 

 • Аплікант мав/мала хоча б один закордонний концерт за останні 3 роки.  
 • Аплікант має/мав контракт із закордонним або українським музичним лейблом.  
 • Аплікант мав/мала хоча б 2 публікації в закордонних медіа за останні 2 роки.  
 • Аплікант має професійну команду на вітчизняному ринку (менеджера/ агента/ букінг-менеджера).  
 • Аплікант має професійну команду із міжнародними контактами.  

Заявки, які відповідають хоча би двом з п’яти кваліфікаційних критеріїв, будуть передані на розгляд програмній команді Waves Vienna для відбору учасників фестивалю. Оцінювання на відповідність кваліфікаційним критеріям здійснює фахівець програмного відділу Українського інституту спільно з партнером шоукейсу – Music Export Ukraine. 

Не допускаються до участі у відкритому відборі музичні виконавці та фахівці сектору музики, які публічно підтримують чи підтримали: 

 • у 2014 році тимчасову окупацію Кримського півострова та частину Донецької та Луганської областей, у 2022 році чи порушили Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 р. № 367.  
 • у 2022 році повномасштабне вторгнення РФ в Україну 

У разі виявлення недостовірності інформації, або якщо інформація про зв’язки особи-учасника відбору із державою-агресором Російською Федерацією та/або Республікою Білорусь стане відома представникам Українського інституту на етапі проведення відкритого відбору після допущення до розгляду такої заявки чи після оголошення його результатів, Український інститут залишає за собою право прийняти рішення щодо перегляду результатів відкритого відбору. 

З метою підтвердження інформації заявники подають в електронному вигляді у форматі PDF (скановані копії) такі документи:  

 • паспорт особи, що заповнює форму (1-шу та 2-гу сторінки) або ID картка;  
 • довідку про відсутність непрямих та опосередкованих контактів із представниками держави-агресора Російською Федерацією та Республіки Білорусь за формою, яка додається (Додаток № 2).  

Для участі у відкритому відборі заявники заповнюють Заявку для музичних виконавців на участь у музичній програмі фестивалю Waves Vienna за формою згідно з Додатком №1 шляхом заповнення відповідної форми, а також додають посилання на документи у форматі PDF (скан копії), що підтверджують відповідність вимогам.  

Заявка заповнюється українською та англійською мовами.  

Усі додатки до заявки мають бути підписані заявником особисто із проставленням підпису, дати та розшифруванням прізвища, імені, по батькові.  
   
Датою одержання заявки вважається дата її електронного надходження до Українського інституту.   

Український інститут залишає за собою право запросити додаткові документи чи уточнюючу інформацію щодо заявки.   

Подання документів, які містять недостовірну інформацію, є підставою для недопущення заявки до відкритого відбору.

Заявки, подані після завершення строку для їх подання, не приймаються та не розглядаються.  

Оцінювання заявки  проходить в два етапи: за відповідністю до технічних вимог та за якістю.  

На першому етапі відбору відповідальна особа Українського інституту перевіряє заявки  на відповідність таким технічним  вимогам:   

 • заявку подано у встановлений термін;  
 • заявку заповнено англійською та українською мовами;  
 • у заявці зазначено всю  передбачену обов’язковими пунктами інформацію, надано додатки до заявки та необхідні документи.  

До моменту завершення строку для подання заявок на відкритий відбір на участь у фестивалі Waves Vienna (до 29 червня 2022 року включно) відповідальна особа з Українського інституту обробляє та структурує усі отримані заявки для підготовки переліку аплікантів.  

Заявки, які пройшли перевірку на відповідність технічним вимогам, Український інститут надсилає програмній команді фестивалю Waves Vienna не пізніше ніж 30 червня 2022 року.  

Програмна команда Waves Vienna самостійно відповідно до власної методики та критеріїв оцінювання здійснює оцінку заявок на предмет їхньої якості.