proMOTION 2024 — програма системної підтримки міжнародної промоції українського кіно

Програма покликана збільшити присутність українського кіно та його впізнаваність на міжнародних кіноринках

Про програму

Мета програми — розвивати компетенції та посилювати спроможність українських кінематографістів до репрезентації за кордоном та системної міжнародної співпраці, зокрема з фаховими агенціями з промоції. 

proMOTION 2024

У 2024 році Фонд спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж» та Український інститут продовжують співпрацю в рамках програми підтримки міжнародного просування українських фільмів proMOTION. 

Всього за рік буде проведено три конкурси та відібрано сім кінопроєктів, що отримають до 8000 євро для просування фільму за кордоном. Протягом одного конкурсного відбору комісія може обрати не більше 4-х проєктів, а також залишає за собою право не обрати жодного.    

Відбір кінопроєктів відповідно до якісних критеріїв здійснюватиме конкурсна комісія, що складатиметься з двох представниць відділу кіно Українського інституту, представника фонду «Єврімаж» та двох незалежних експертів (українського та міжнародного).  

Взяти участь у конкурсі можуть кінопроєкти повного метру (від 70-ти хвилин) будь-якого жанру і форми на фінальних стадіях виробництва, які готові до планування фестивального або кінотеатрального прокату у відповідний до конкурсу період.

Відбір кінопроєктів, поданих на участь в програмі підтримки міжнародного просування українських фільмів proMOTION 2024, здійснюватиме конкурсна комісія, що складатиметься з двох представниць напряму «Кіно» Українського інституту, представника фонду «Єврімаж» та двох незалежних експертів (українського та міжнародного).   

До складу комісії цього року увійшли:  

  • Вікторія Лещенко – продюсерка, кураторка, програмерка Міжнародного фестивалю документального та анімаційного кіно у Лейпцизі DOK Leipzig 
  • Денніс Руексперт кіно та медіаіндустрії, директор European Film Market (2020-2024рр.) 
  • Серхіо Гарсіа де Леаніс – продюсер, менеджер проєктів фонду Eurimages, куратор програми з промоції (Promotion Programme) 
  • Наталія Мовшович – керівниця напряму «Кіно» Українського інституту 
  • Ірина Кипоренко – програмна менеджерка напряму «Кіно» Українського інституту 

Перший конкурс кінопроєктів

Подати заявку на участь можна з 28 лютого по 24 березня 2024 року, 23:59 (київський час) за адресою [email protected]. Переможці будуть оголошені не пізніше 22 квітня 2024. 

Промоційні кампанії проєктів мають бути реалізовані у період з травня по серпень 2024 року включно. Перевага надаватиметься проєктам, що вже мають підтверджені фестивальні прем’єри або закордонний кінотеатральний прокат у цей період. Документи, що це підтверджують приймаються до кінця процесу оцінювання експертами, а саме 15 квітня. 

З усіх питань стосовно подачі на конкурс звертайтеся на поштову адресу [email protected]