Представлення українських діячів кіно на індустріальних заходах Sarajevo Film Festival

Мета проєкту

Метою заходу є популяризація української культури серед закордонної фахової спільноти та посилення спроможності представників української кіноіндустрії до міжнародної співпраці, підвищення пізнаванності українських кінематографістів та працівників сфери кіно та сприяння інтеграції їх в світовий контекст.  

Результати проєкту

У результаті відбору учасників двоє українських режисерів ігрового та/або документального кіно отримали можливість професійного розвитку в рамках індустрійних заходів фестивалю. Представили свої проєкти в розробці найвпливовішим міжнародним експертам у сфері кінематографу і шляхом нетворкінгу встановили професійні контакти для подальшої міжнародної співпраці з метою просування українського кінопродукту за кордоном. Ними стали:

  • Марія Стоянова з проєктом “Фрагменти льоду”;
  • Марися Нікітюк з проєктом “Ло”

Двоє представників української індустрії кіно отримали можливість попрацювати в команді Сараєвського кінофестивалю, підвищили свій професійний рівень та фаховість в сфері міжнародної кіноіндустрії. Ними стали Катерина Янюк та Марина Шух.  

Мета та результати проєкту

Двоє українських режисерів ігрового та/або документального кіно отримали можливість професійного розвитку в рамках індустрійних заходів фестивалю. Представили свої проєкти в розробці найвпливовішим міжнародним експертам у сфері кінематографу і шляхом нетворкінгу встановили професійні контакти для подальшої міжнародної співпраці з метою просування українського кінопродукту за кордоном. Двоє представників української індустрії кіно отримали можливість попрацювати в команді Сараєвського кінофестивалю, підвищили свій професійний рівень та фаховість в сфері міжнародної кіноіндустрії.

Про Сараєвський кінофестиваль

Сараєвський кінофестиваль – наймасштабніший кінофестиваль на Балканах та один з найбільших у Європі. Заснований у Сараєво в 1995 році, коли місто було в облозі під час Боснійської війни. Перший раз відбувся 1996 року. Найвища нагорода на фестивалі — премія «Серце Сараєво». 

Впродовж своєї історії фестиваль відбувався у липні, серпні або вересні. У програмі фестивалю як повнометражні, так і короткометражні фільми з усього світу. 

Від 2007 року Сараєвський кінофестиваль завдяки співпраці з Берлінським міжнародним кінофестивалем додав до своєї програми Сараєвську школу талантів, яка є освітньою та тренувальною платформою для молодих кіномитців. 

Вперше в 2022 році фестиваль долучив Україну до своїх офіційних програм: повнометражних, документальних, короткометражних і студентських фільмів, програми In Focus, програми CineLink Film Industry Days для кінопрофесіоналів, а також програми «Таланти Сараєво», призначену для нового покоління діячів кіно.