Ukrainian Film Festival Berlin

Участь українських кінематографістів в індустрійних подіях

На Ukrainian Film Festival Berlin Український інститут у співпраці з Goethe-Institut, Goethe-Institut in Exile та командою Фестивалю представив дві панельні дискусії

Мета проєкту

— промотувати українське кіно серед закордонної спільноти, надати і посилити можливості представників української кіноіндустрії до міжнародної співпраці. 

Про Ukrainian Film Festival Berlin

Фестиваль українського кіно в Берліні організований незалежною ініціативою Plivka films з метою популяризації українського кіно у світі. Його мета  – представити сучасний кінематограф України та досліджувати його разом із глядачем. 

Фестиваль видбувся з 26 по 30 жовтня 2022 року.

Дискусії та спікери:

Співорганізатори провели дві панельні дискусії:

  1. Деколоніальний погляд на українське кіно
  2. Виклики українських кінематографістів

Деколоніальний погляд на українське кіно

Ця панельна дискусія об’єднала міждисциплінарну групу кінематографістів, науковців та кінокритиків з України та Німеччини. Експерти говорили про різні практики деколонізації в українському кіно та розглянули позиціонування українського кіно у контексті критично важливих постколоніальних теоретичних дебатів. Застосовуючи постколоніальну теорію, спікери продемонстрували стратегії зображення українців та України у фільмах радянського періоду та сучасному кіно.

Спікери:

  • Ігор Іванько, режисер
  • Ярема Малащук, художник, режисер
  • Іріне Берідзе, експертка з літератури та кіно, FU

Модерація: Анастасія Пугач (Ukrainian Film Festival Berlin)

Виклики українських кінематографістів

Кіно — винятковий інструмент впливу та змін, однак, як і інші галузі, кіномистецтво зараз стикається з викликами. Як поставити українське кіно в центр уваги кінофестивалів і копродукційних ринків, і які очікування українських кінематографістів від кіноринків, фестивалів, інституцій та фондів? Українські продюсери та режисери досліджували підводні камені створення фільмів сьогодні, говорили про перспективи на майбутнє та поділилися своїми власними історіями. 

Спікери: 

  • Максим Наконечний, режисер
  • Наталія Лібет, продюсерка
  • Олексій Радинський, режисер

Модерація: Анна Рамскоглер-Вітт, Human Rights Film Festival Berlin.