Дослідження інституцій культурної дипломатії Російської Федерації

Проєкт досліджує стратегії та інструменти культурної дипломатії Російської Федерації 

Про проєкт

Росія активно використовує російську культуру та культурну дипломатію для поширення вигідних для Кремля наративів та уявлень серед закордонних, зокрема західних, аудиторій. У цій серії з трьох аналітичних записок ми дослідили її стратегії та інструменти у цьому завданні. У фокус дослідження потрапили три найбільші російські державні або афілійовані з державою організації, що ставлять собі за мету поширювати кремлівські геополітичні й культурні наративи та підтримувати зв’язок із росіянами та симпатиками за кордоном:

  • Росспівробітництво
  • Фонд “Русский мир”
  • Фонд Горчакова 

Ми проаналізували історію виникнення цих організацій, їхні зв’язки з авторитарним політичним режимом у РФ та його спонсорами – великими підприємствами та олігархами. Дослідили методи роботи цих інституцій за кордоном, географію їхніх філій та представництв, стратегії ведення соціальних мереж та поведінку після початку повномасштабної російсько-української війни 24 лютого 2022 року. 

Росспівробітництво, Фонд “Русский мир” та Фонд Горчакова впродовж років функціонували як інструменти російської світоглядної та культурної експансії і у “ближньому зарубіжжі”, і у доволі віддалених країнах. Ключовими елементами цієї експансії заради поширення сприятливих для Кремля поглядів та сприйняття внутрішньої та зовнішньої політики РФ стали промоція російських культурних проєктів за кордоном, підтримка різноманітних діалогів та обмінів, курс на зростання кількості російськомовних через організацію навчання мови, сприяння переселенню “співвітчизників” до окремих російських регіонів. Усі ці заходи зумовлювали, підтримували та супроводжували агресивну реваншистську політику РФ впродовж останніх десятиліть. 

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Дослідження

Дослідження інституцій культурної дипломатії Російської Федерації
Дослідження інституцій культурної дипломатії Російської Федерації
Дослідження інституцій культурної дипломатії Російської Федерації