SFORZANDO: програма представлення українських музикантів на ключових подіях академічної музики у світі

SFORZANDO [сфорцандо] — довгострокова програма представлення українських музикантів на ключових подіях світу у сфері академічної музики, розроблена Українським інститутом.  

Мета програми

  • сприяння культурному обміну та співпраці українських академічних музикантів із колегами з-за кордону 
  • посилення присутності України на міжнародній мистецькій арені 
  • ознайомлення світової спільноти з українською класичною та сучасною академічною музикою 

Про програму

Програма побудована на співпраці з провідними міжнародними фестивалями, інституціями та майданчиками академічної музики. Наші партнери — це інституції та організації, що мають досвід, інфраструктуру і мережу локальних контактів та є частиною міжнародної професійної спільноти.   

Участь музикантів у програмі SFORZANDO передбачає поїздку на музичну подію за кордоном та виступ. Учасники обираються спільно з партнерською організацією на основі Музичного каталогу.   

Концертна програма кожного заходу формується спільно Українським інститутом, партнерською організацією та музикантами. При відборі учасників організатори керуються специфікою події та країни проведення, а також професійними компетенціями музикантів.   

До виконання на заходах рекомендовані твори, надруковані в серії примірників Антологія камерної музики.   

Результати SFORZANDO 2021

У 2021 році в рамках програми SFORZANDO, започаткованої Українським інститутом, українські музиканти представляли країну на двох фестивалях.  

На фестивалі 49th Istanbul Music Festival в рамках програми Music Route виступив дует Ореста Смовжа (скрипка) та Назара Стеця (контрабас).  На австрійському фестивалі Musikprotokoll виступив камерний ансамбль Danapris String Quartet.