Стадіон ФК «Десна»
Стадіон ФК «Десна»
м. Чернігів Стадіон ФК «Десна»

Стадіон, збудований у 1930-х роках, що є базою олімпійської підготовки у Чернігові

Місцезнаходження:
м. Чернігів
Офіційний статус:
Не перебуває на обліку
Тип:
Спортивний комплекс
Побудований:
XX ст.
Дата знищення:
березень 2022 року
Зброя:
Артилерія
Історія

До 5 березня, 2022. Фото: cdn.footboom.net

Великий футбол починається з сотень маленьких кроків і великої дитячої мрії. А мрії багатьох маленьких футболістів Чернігівщини починалися зі стадіону ФК «Десна», що входить до Олімпійського навчально-спортивного центру «Чернігів». Саме звідси і з футбольного клубу «Десна», для якого стадіон є домашньою ареною, і почався шлях віцечемпіона Європи Олега Кузнєцова й другого бомбардира в історії збірної України та її капітана, а також напівзахисника англійського «Вест Гем Юнайтед» Андрія Ярмоленка.
У ХІХ столітті на цьому місці був міський сад, а 1936 року з метою розвитку фізичної культури чернігівців тут побудували стадіон на 3 тисячі глядачів. У роки Другої світової війни він суттєво постраждав від бомбардувань. Відновлення стадіону почали тільки в 50-х роках: навколо нього спорудили огорожу, збудували західну та східну трибуни на 7 та 4 тисячі місць відповідно.
У 1961 році стадіону присвоїли імʼя Юрія Гагаріна, який здійснив історичний політ у космос. А за три роки мешканці Чернігова на цьому ж стадіоні зустрілися з космонавтом особисто.
У часи незалежності України Чернігівська міська рада взяла на себе офіційне зобов’язання зберегти стадіон як базу олімпійської підготовки та зробити все, аби він відповідав вимогам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF).

Після 5 березня, 2022. Фото: suspilne.media

Стадіон кілька разів реконструювали: повністю замінили основне поле разом із системою електропідігріву та водополиву, встановили нові бігові доріжки. Також перебудували готель для футболістів, щоб забезпечити їх усім необхідним для гри та відновлення сил: кімнатами, сауною, басейном, медичним кабінетом, їдальнею. У Чернігові з’явився стадіон, готовий приймати матчі найвищого рівня. А чернігівці продовжували роботу, аби спорткомплекс повністю відповідав вимогам УЄФА.
Утім ці плани були порушені. 5 березня 2022 року під час повномасштабної війни Росії проти України та облоги Чернігова східна трибуна була зруйнована внаслідок артилерійського обстрілу. А 11 березня ворожа авіація пошкодила й поле. Стадіон, де протягом десятиліть тренувалися цілі покоління українців, де зростали майбутні чемпіони, де здійснювалися дитячі мрії, російські окупанти розбили 500-кілограмовими фугасними бомбами.
Те, що берегло пам’ять, саме могло стати спогадом.

Схожі листівки
Чернігівська бібліотека для юнацтва
м. Чернігів Чернігівська бібліотека для юнацтва

Перша будівля Музею українських старожитностей Василя Тарнавського, сучасна бібліотека та осередок розвитку молоді. Упродовж 120 років це місце оберігало українську історію, культуру та духовність.

Аеропорт «Шестовиця»
м. Чернігів Аеропорт «Шестовиця»

Місце, відоме завдяки мозаїкам заслуженого діяча мистецтв Володимира Зінченка, які стали безцінним зразком українського монументального мистецтва.

Вознесенська церква
с. Лукашівка, Чернігівська обл. Вознесенська церква

Кам’яна церква на Чернігівщині, що є столітньою пам’яткою архітектури.

Єлецький Успенський монастир
м. Чернігів Єлецький Успенський монастир

Невід’ємна частина історичної спадщини Чернігова та одна з найстаріших святинь православного світу.

Обласне управління СБУ в Чернігові (Колишній будинок окружного суду)
м. Чернігів Обласне управління СБУ в Чернігові (Колишній будинок окружного суду)

Пам’ятка історії місцевого значення, де зберігався архів КДБ.

Чернігівський обласний молодіжний центр (Кінотеатр ім. Щорса)
м. Чернігів Приміщення обласного молодіжного центру, а раніше - Кінотеатр ім. Щорса, зведений у 1930-х роках.
Свято-Казанська церква
м. Чернігів Свято-Казанська церква

Видатна пам’ятка історії та архітектури, побудована в 1820–1827 рр. на честь перемоги у війні з армією Наполеона.

Дивіться більше листівок
Go to Top