
Рідкісна пам’ятка українського дерев’яного зодчества 1879 року.
Рідкісна, а тому й така цінна пам’ятка української дерев’яної архітектури, що була зведена 1879 року.
Цей храм із одним сферичним куполом та дзвіницею за 140 років свого існування побачив немало. Незважаючи на всю буремність часів, дерев’яний храм вистояв й у вогні комуністичної ненависті до релігії, і в запеклих боях, що точилися навколо нього в часи Другої світової війни.
Ба більше, із початком німецької окупації 1941 року в храмі відновили богослужіння, заборонені совєтами з 1930 року. Після Другої світової війни Храм Вознесіння Господнього продовжував правити службу аж до кінця березня 2022 року. Йому пощастило, адже багато інших храмів радянська влада свого часу використовувала для господарських потреб чи просто зруйнувала.
У 2022 році під час російської загарбницької війни проти України російські окупаційні війська чотирма пострілами з танка знищили храм ущент, відступаючи з Київської області. Носії ідеї «руского міра», які позиціонують себе як захисників православного світу, знищили церкву, що пережила комуністів та нацистів. Купол із хрестом та ікони знищеної церкви стали експонатами виставки на тему російської агресії «Україна. Розп’яття».
Те, що берегло пам’ять, тепер саме лише спогад.