Є найвищою найвищою спорудою України, за висотою серед телевеж займає друге місце в Європі.
Київську телевежу збудували в 1968–1973 роках для трансляції радіо та телебачення з покриттям сигналу майже 100 км від Києва. Є найвищою решітчастою вільностоячою конструкцією в світі та найвищою спорудою України, за висотою серед телевеж займає друге місце в Європі та одинадцяте в світі. Внесена до реєстру пам’яток архітектури та містобудування, має статус об’єкту культурної спадщини. Будівництво вежі здійснювалося унікальним методом надбудови «з гори до низу» без використання підіймальних кранів та ґвинтокрилів.
1 березня 2022 року російські окупанти завдали два цілеспрямовані ракетні удари по споруді телевежі, розташованої на території Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», в безпосередній близькості від місця масових страт під час Другої світової війни. Унікальна конструкція башти встояла, але було пошкоджено апаратну та трансформаторну підстанцію, яка живить телевежу. Унаслідок обстрілів 5 осіб загинули та 5 осіб отримали поранення.
Також під час обстрілів Київської телевежі було пошкоджено будівлю спортивної бази «Авангард», в якій планувалося створити Музей Голокосту в Україні та Східній Європі, та колишню контору Лук’янівського єврейського кладовища, пам’ятку кінця ХІХ століття, де планувалося відкрити Меморіальний Музей пам’яті жертв Бабиного Яру (обидві споруди розташовані на території Меморіального центру).