Спорткомплекс НТУ ХПІ
Спорткомплекс НТУ ХПІ
м. Харків Спорткомплекс НТУ ХПІ

Зведений зусиллями студентів, викладачів та співробітників Харківського політехнічного інституту з 1985 по 1991 роки, спорткомплекс став майданчиком для занять понад 30 видами спорту, базою олімпійської підготовки та єдиною спортивною спорудою в Україні, яка отримала Державну премію в галузі архітектури. 

Місцезнаходження:
м. Харків
Офіційний статус:
Не перебуває на обліку
Тип:
Спортивний комплекс
Побудований:
1985-1991 рр.
Дата знищення:
24.06.2022
Зброя:
Артилерія
Історія

До 24 червня, 2022. Фото: f.mixsport.pro

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», заснований ще 1885 року, — це найбільший навчальний заклад Сходу України та найбільший ВНЗ Харкова, що об’єднує 26 тисяч студентів. Не дивно, що такий потужний заклад освіти окрім численних кафедр та навчально-наукових інститутів і центрів має й масштабний спортивний комплекс, який називають «ПОЛІТЕХ». 

 

Він постав завдяки спільним зусиллям тисяч студентів, сотень викладачів і співробітників інституту, які працювали на будівництві, що тривало з 1985 по 1991 роки. Так на території харківського парку постав триповерховий комплекс висотою 16 метрів і загальною площею 8602 м², де розмістилися два басейни, ігрова зала, спеціалізовані зали для боротьби, настільного тенісу, гімнастики й аеробіки. Також там обладнали тренажерну залу, легкоатлетичний манеж, стадіон з ігровими майданчиками для тенісу, мініфутболу й футболу, баскетболу. Загалом спільнота політехнічного інституту створила місце з усіма необхідними умовами для занять понад 30 видами спорту. 

 

Тут не лише займалися спортом у межах загальної навчальної програми ХПІ. Студенти мали змогу самостійно тренуватися в позанавчальний час. Тут проводилися змагання між факультетами інституту й між збірними командами різних університетів.

Після 24 червня, 2022. Фото: kharkov.comments.ua

Але це ще не все: у цьому унікальному спорткомплексі, що отримав статус бази олімпійської підготовки, проводили тренування збірні команди України з баскетболу, бадмінтону, легкої атлетики й інших видів спорту. «ПОЛІТЕХ» став єдиною спортивною спорудою в Україні, яка отримала Державну премію в галузі архітектури. 

 

У ніч на 24 червня 2022 року, рівно через чотири місяці після початку повномасштабної війни Росії проти України, 2 російські ракети влучили в спорткомплекс. У результаті обстрілу сильно постраждав один із корпусів, на площі понад 200 метрів зайнялася пожежа.   

 

35 років у «ПОЛІТЕСІ» вирувало життя та розвивалася фізична культура українського студентства. Тут зростала активна та здорова молодь, яка представляла Україну на масштабних міжнародних спортивних аренах.  

 

Та те, що берегло пам’ять, тепер саме може стати спогадом.

Схожі листівки
Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди
с. Сковородинівка, Харківська обл. Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди

Національний літературно-меморіальний музей українського філософа й поета (будівля XVIII ст.).

Майдан Свободи
Харків Майдан Свободи

Центральна площа Харкова, де знаходяться найважливіші адміністративні установи міста. Займає шосте місце за величиною в Європі.

Будівля економічного факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна
м. Харків Будівля економічного факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна

Харківський національний університет ім. Василя Каразіна, заснований 1804 року, є одним із найстаріших закладів вищої освіти не лише в Україні, а й у Східній Європі.

Садиба Павлових
м. Харків Садиба Павлових

190-річна пам’ятка архітектури в класицистичному стилі, зведена 1832 року, яка була маєтком харківських чиновників і стала яскравою ілюстрацією життя харків’ян ХІХ століття.  

Харківська школа №7
м. Харків Харківська школа №7

Старовинна будівля, зведена в історичному районі Харкова ще на початку ХХ століття, в якій понад сотню років навчалися покоління українців. 

Колишня жіноча гімназія
м. Ізюм, Харківська обл. Колишня жіноча гімназія

Будівля початку ХХ століття у стилі еклектики, в якій з моменту зведення до 1920-х розміщувалась жіноча гімназія.

Храм Преображення Господнього
м. Харків Храм Преображення Господнього

Церква у найбільшому житловому районі Харкова – Салтівка. Архітектура споруди, зведеної 2013 року до Дня Незалежності України, перегукується з традиціями українського бароко.

Харківський художній музей
м. Харків Харківський художній музей

Один з найбільших художніх музеїв України, колекція якого є однією з найбільш старих та цінних за складом мистецьких зібрань в Україні.

Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка
м. Харків Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка

Один із найстаріших музичних театрів і перший стаціонарний оперний театр України, історія якого почалася ще у XVIII столітті.

Інститут метрології
м. Харків Інститут метрології

Головний центр по забезпеченню точності вимірювань в Україні з більш ніж столітньою історією.

Харківський апеляційний суд
м. Харків Харківський апеляційний суд

Колишній Будинок судових установ, побудований у кращих традиціях неоренесансу. Його композиція нагадувала італійські палаццо, а зовнішній вигляд будівлі вирізнявся вишуканим декором.

Палац Праці
Харків Палац Праці

Незвичайна будівля початку 20 століття, зведена в стилях модерн і неокласицизм. Є частиною архітектурного ансамблю площі Конституції в Харкові.

Меморіал жертвам тоталітаризму
Харків Меморіал жертвам тоталітаризму

1940 року за розпорядженням радянської влади тут розстріляли 3809 полонених польських офіцерів та 500 мирних польських громадян. 

Майдан Конституції
Харків Майдан Конституції

Найстаріша площа міста. З XVIII до початку XX століть це місце стало культурним центром міста.

Будинок «Слово»
Харків Будинок «Слово»

Цей будинок став домом для українських письменників і художників у 1928 році. Радянська влада побудувала його для української інтелігенції, але незабаром це місце виявилося пасткою.

Дробицький Яр
с. Мала Рогань, Харківська обл. Дробицький Яр

Меморіальний комплекс жертвам Голокосту (пам’ятник менори 2002 р.).

Свято-Успенський собор
м. Харків Свято-Успенський собор

Собор є найдавнішим православним храмом Харкова.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
м. Дергачі, Харківська обл. Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Мурована церква, збудована на місці дерев’яного храму. Перша згадка про цю будівлю датується 1691 роком.

Пожежна частина з каланчею
Харків Пожежна частина з каланчею

Пам’ятка архітектури, побудована в 1884–1886 рр.. Понад 130 років будівля допомагала рятувати місто та його мешканців від пожеж.

Дивіться більше листівок
Go to Top