Осередок духовного життя мусульман Донеччини.
Іслам на території сучасної України сповідують із VII століття, з часів Хозарського каганату. Далі історія цієї держави тісно пов’язується з Кримським ханатом — мусульманською монархією, яка існувала на Кримському півострові в XV–XVIII сторіччях.
Нині ж у 9 містах материкової України є мечеті, де проводять богослужіння. Одна з них — мечеть у Костянтинівці на Донеччині, що з’явилася 2011 року. Зведена вона була за сприяння Духовного управління мусульман України, Всеукраїнської асоціації суспільних організацій «Альраїд», кувейтського благодійного фонду «Манабі Аль-Хайр» та місцевої громади.
Мечеть розрахована на 350 осіб, її прикрашає купол діаметром 6 метрів і заввишки 5 метрів. Храм став важливим осередком духовного життя мусульман, які раніше щоп’ятниці їздили на молитву до Донецька, наразі тимчасово окупованого Росією, та не мали місця для проведення Курбан-Байраму чи Рамадан-Байраму.
Під час повномасштабної війни Росії проти України російські окупанти зруйнували храм. 1 березня 2022 року Костянтинівку обстріляли. Російські снаряди пробили дах мечеті, пошкодили вікна, посікли стіни.
Костянтинівська мечеть стала одним із символів толерантності та мирного співіснування різних релігійних та етнічних груп в Україні. А стираючи з лиця землі українські християнські церкви, мечеті й синагоги, Росія вкотре доводить, що її кінцева мета — знищити різноманітну ідентичність України.
Те, що довгі роки берегло пам’ять, тепер саме може стати спогадом.