Зведений у 1929 році в стилі конструктивізму. Протягом майже сотні років незмінний центр творчого життя міста.
Лиман — це місто в Донецькій області, розташоване за 138 км від самого Донецька. Його історія почалася ще в ХVII столітті, коли українські козаки заснували тут слободу — поселення біля сторожових веж неподалік від Торської фортеці (зараз — місто Слов’янськ). У 1911 році поряд із Лиманом проклали залізничну колію й збудували станцію, яка з часом перетворилася на активний залізничний вузол. А сам Лиман став містом залізничників.
Будівлю міського Палацу культури звели в стилі конструктивізму. Названий в той час на честь більшовика «Артема», він відкрився для містян у 1929 році. Уже за два роки тут працювали два драматичні гуртки, хорова капела, великий танцювальний колектив і три оркестри: симфонічний, духовий та оркестр народних інструментів.
У роки Другої світової війни від артилерійських обстрілів та бомбардувань більша частина Палацу культури була зруйнована, суттєво постраждала його велика сцена. Проте з поверненням миру на українські землі громада міста дуже швидко відновила будинок.
У Палаці культури відкрилися ляльковий театр, літній кінотеатр, бібліотека, фонд якої нараховував майже 40 тисяч видань та став джерелом книг для понад 30 пересувних бібліотек. Їх організували для людей, які не мали часу чи можливості відвідувати звичайну бібліотеку.
За десятки років у Палаці культури поставили близько 40 вистав, оперет, водевілів, серед яких класика української драматургії — «Запорожець за Дунаєм» — і багато інших видатних творів. До наших днів тут діяли 18 творчих колективів і 12 клубів. Палац культури, а нині — Будинок науки і техніки залізничників, протягом майже ста років був центром творчого життя міста.
А навесні 2022 року і споруда, і саме місто опинилися в одному з епіцентрів бойових дій у повномасштабній війні Росії проти України. Лиман як великий залізничний вузол став стратегічно важливим для російських військ, адже надає доступ до залізничних та автомобільних мостів через річку Сіверський Донець. Із кінця квітня місто перебувало під постійними обстрілами. 30 квітня від обстрілів та величезної пожежі, що виникла внаслідок них, постраждав і Палац культури. А ще через місяць запеклих боїв росіяни окупували Лиман.
Те, що довгі роки берегло пам’ять, тепер саме може стати спогадом.