Один із комплексів Святогірської лаври, усі споруди якого збудовані з величезних соснових стовбурів. А головний храм скиту — Усіх святих — був найбільшим дерев’яним храмом України.
Оточений дерев’яним частоколом із кутовими вежами Всіхсвятський скит на території Святогірської лаври, що на Донеччині, вражає з першого погляду. Усі споруди скиту — як храми, так і келії — збудовані з величезних соснових стовбурів та прикрашені різьбою. Споруджений він був не так давно, з 2000 по 2009 роки. Але перший храм на честь Усіх Святих був освячений тут ще 1912 року. Тоді це була цегляна церква з дзвіницею неподалік цвинтаря.
Коли більшовики захопили владу в Україні, храм став прихистком для монахів, яких вигнали зі Святогірської лаври. А з посиленням антирелігійної комуністичної кампанії церкву перетворили на зерносховище. Проте це було не найстрашніше, що сталося з храмом за часів радянської влади. Він вистояв під час Другої світової війни, але 1947 року святиню підірвали залишками бойових снарядів, гранат та мін, які назбирали під час розмінування довколишніх полів. Разом із церквою зник і цвинтар, який тоді ж зрівняли з землею, а хрести та могильні камені вивезли на переробку.
Після цього акту вандалізму територія скиту стояла пусткою до відродження незалежності України 1991 року. У 2000 році тут розчистили місце для перших будівель скиту і, звісно ж, для відбудови храму Всіх святих там, де його звели майже століття тому. 2009 року на фундаменті підірваної церкви постав новий дерев’яний, немов казковий, храм із 17 сріблястими маківками, увінчаними хрестами. Храм став символом відродження віри та життя в цих краях.
У подальші роки Всіхсвятський скит перетворився на великий комплекс, до якого увійшли храми та житла монахів, сільськогосподарські землі, сади на 600 дерев, ставки, теплиці й виноградник, стайня й корівник, погреби й пасіка на 150 вуликів. Усе це зусиллями ченців та вірян розвивалося аж до весни 2022 року, коли на ці землі прийшли російські війська.
Упродовж квітня й травня 2022 року Святогірська лавра неодноразово потерпала від російських обстрілів. Зокрема, ракетними ударами був зруйнований Свято-Георгіївський скит. 1 червня кілька снарядів поцілили в келії монахів, забравши життя чотирьох із них і поранивши ще стільки ж. А 4 червня ворожі обстріли зруйнували й Всіхсвятський скит. Полум’я вщент знищило головний храм комплексу — найбільший дерев’яний храм України.
Поставши на руїнах знищеної церкви, він був нагадуванням про пережиті Україною часи, коли забороняли вірити, вільно думати, говорити, жити. А у ХХІ столітті храм став ще й символом злочинів російської армії, у результаті яких Україна втратила тисячі життів та сотні об’єктів своєї культурної спадщини.
Те, що берегло пам’ять, відтепер саме лише спогад.